Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

door
Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

Zulte Waregem ontvangt namiddag Standard. Voor Francky Dury is het misschien de laatste keer dat hij met Essevee de Luikenaars mag ontvangen. De eerste thuismatch van de fusieclub was in 2005 tegen Standard.

Francky Dury was 16 jaar geleden ook de trainer van Zulte Waregem. Die dag zagen ze aan de Gaverbeek een geweldige pot voetbal. Zulte Waregem startte toen aan het seizoen met een aantal spelers als semi-prof, maar ze speelden een fantastisch eerste seizoen in eerste klasse. Het was al meteen feest die namiddag, toen Stijn Meert na 5 minuten Zulte Waregem op 1-0 bracht. 



De thuisploeg speelde bijzonder sterk, maar in het slot boog Standard – met toppers als Vedran Runje, Eric Deflandre, Sergio Conceiçao, Ivica Dragutinovic en anderen in de rangen - de situatie om. De Luikenaars wisten in minuut 90 de gelijkmaker te scoren via Mémé Tchité en Manuel Garbini scoorde zelfs de 1-2 in de extra tijd. 

Zulte Waregem speelde die dag met Pieter Merlier, Stijn Minne, Stefan Leleu, Tjörven De Brul, Frédéric Dupré, Ludwig Van Nieuwenhuyze, Tony Sergeant, Matthieu Verschuere, Stijn Meert, Nathan D’Haemers en Ibrahim Salou. Het was het begin van een prachtig voetbalsprookje. Zulte Waregem eindigde dat seizoen op een waanzinnig knappe zesde plaats. 



De afgelopen 16 jaar wist Zulte Waregem twee keer de Beker van België te winnen, verloor het één finale en het werd ook één keer tweede. Het verloor twee keer de supercup. Daarnaast pakte het vijf keer een Europees ticket. De club groeide uit tot een vaste kracht in de subtop van het Belgische voetbal.

CR

LEES OOK: Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

Knap hoe Zulte Waregem in 16 jaar is geëvolueerd?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

138
138
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

127
127
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

149
149
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

246
246
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

343
343
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

224
224
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

539
539
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

184
184
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

507
507
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

293
293
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1288
1288
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

426
426
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

404
404
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

384
384
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

509
509
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

205
205
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

362
362
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

399
399
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3102
3102
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

783
783
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

477
477
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

360
360

Meer sportnieuws