TU: 'Antwerp haalt grote naam, Genk kan toptalent aan concurrentie verliezen'

door
TU: 'Antwerp haalt grote naam, Genk kan toptalent aan concurrentie verliezen'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Antwerp heeft nog maar eens uitgehaald op de transfermarkt. Het heeft zich vrijdag versterkt met Viktor Fischer, die in het verleden nog aan de slag was bij Ajax. De 27-jarige Deense winger komt over van FC Kopenhagen en tekende een overeenkomst voor vier seizoenen op de Bosuil.



De Great Old zou nog een opvallende transfer kunnen realiseren. Samen met Club Brugge zouden ze immers interesse tonen in Pierre Dwomoh, het 17-jarige toptalent dat bij KRC Genk in de B-kern verkommert. Ook AC Milan werd de voorbije weken al aan de middenvelder gelinkt. Op zijn sociale media flirtte Dwomoh alvast met Club door een foto van Noa Lang te delen.

Bij Club komt de mercato ook alsmaar meer op gang. Na de komst van Nsoki en Persyn lijkt ook Sebastian Villa alsmaar meer op weg naar Brugge. De transfer van de Colombiaanse flankaanvaller leek nochtans in het slop te zitten nadat Boca Juniors het tweede bod van Club geweigerd had. De speler bleef echter aandringen op een transfer en nu zou Boca alsnog besloten hebben om mee te werken aan een transfer. Ze zouden wel nog de bonusstructuur in het bod van Club willen aanpassen, maar de deal zou binnen enkele dagen al rond kunnen zijn.



De komst van Tajon Buchanan is wel niet meer aan de orde bij Club. De Canadese rechterflankspeler was de voorbije weken in beeld bij Club, maar zijn transfer is niet meer nodig nu de landskampioen zich verzekerd heeft van de komst van Persyn, die net als Buchanan alle posities op de rechterflank kan bezetten.

Aan de andere kant zouden een aantal spelers wel nog kunnen gaan vertrekken. Federico Ricca, David Okereke en Youssouph Badji zouden aansturen op een vertrek omdat ze weinig uitzicht op speelminuten hebben. In het geval van Badji kan er wel enkel sprake zijn van een uitleenbeurt zonder aankoopoptie, want bij Club geloven ze nog te veel in zijn potentieel.



Anderlecht
werd de voorbije dagen gelinkt aan Joshua Zirkzee en Vincent Kompany lijkt de deur voor de aanvaller van Bayern München nu open te zetten. Hij gaf op zijn persconferentie immers aan dat Anderlecht nog steeds open staat om spelers te huren, als het gaat om uitzonderlijke talenten. In die categorie zou ook Liam Delap gezet kunnen worden, maar de Engelsman komt wellicht niet. Manchester City zou hem uitlenen aan Stoke City.

Een ander Nederlands talent dat straks mogelijk in België beland, is Jurgen Ekkelenkamp. De middenvelder mag vertrekken bij Ajax om zich elders verder te ontwikkelen. Hij zou concrete belangstelling genieten uit ons land, maar ook uit de Serie A en van Hertha BSC.



BUITENLAND

Opmerkelijke transfer in Spanje. DUX Inter Madrid, de derdeklasser die deels in handen is van Thibaut Courtois, heeft zich namelijk versterkt met Seppe Brulmans. De 27-jarige middenvelder was vorig seizoen actief in eerste nationale bij Patro Eisden en is een boezemvriend van Courtois. Hij kreeg een contract voor één jaar.

Jean-Charles Castelletto kon enkele jaren geleden niet doorbreken bij Club Brugge, maar de Frans-Kameroense verdediger zou nu wel op het punt staan om een mooie transfer te maken. Hij speelde zich vorig seizoen in de kijker bij FC Nantes en zou nu belangstelling genieten van Norwich City en Celta Vigo. Zij zouden 2 à 3 miljoen euro moeten neertellen om de 26-jarige te strikken.



Chelsea lijkt eindelijk verlost te raken van Kepa Arrizalabaga. De doelman was vorig seizoen aan de bank gekluisterd bij de Blues, die destijds nochtans 80 miljoen euro voor hem neertelden. Hij zou nu een nieuwe kans krijgen bij Lazio, dat de Spanjaard wil huren. Daar zou Kepa herenigd worden met Maurizio Sarri.

LEES OOK: Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Heeft Antwerp nog versterking nodig?

Meest recent

Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

7
7
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

107
107
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

47
47
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

157
157
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

105
105
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

96
96
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

292
292
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

98
98
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

76
76
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

151
151
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

137
137
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

424
424
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

568
568
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

296
296
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

350
350
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

327
327
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1320
1320
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

374
374
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

199
199
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

184
184
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

192
192
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

163
163
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

313
313
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

172
172

Meer sportnieuws