Italiaanse pers door dolle heen: "Three Lions veranderd in puppy's"

door
Italiaanse pers door dolle heen:

Na de tweede plaatsen in 2000 en 2012, heeft Italië zich voor het eerst sinds 1968 opnieuw tot Europees kampioen gekroond. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini rekende zondag in de finale af met Engeland na strafschoppen. Over het hele toernooi bekeken zijn zij ook de verdiende kampioen.


Daags nadien heerst er dan ook een algemene euforie binnen de Italiaanse media. "Een sprookje, na de laatste eindzege in 1968. Het was een gekke rit, van het missen van het WK - een dieptepunt - tot de triomf op Wembley. Engeland buigt, na eerder ook Spanje en België, voor dit Italië", klinkt het bij Corriere dello Sport. "Mancini's meesterwerk", klinkt het bij La Stampa. "Het is geweldig om Europees kampioen te worden, uitgerekend op Wembley, de thuishaven van het voetbal."

Bij het toonaangevende Gazzetta dello Sport werd men al helemaal lyrisch. "De Three Lions werden getemd en wij hebben ze veranderd in puppy's. We waren sterker dan de gelukwensen van koningin Elisabeth, de aanmoedigingen van Boris Johnson en het telefonisch succes wensen door Tom Cruise. Deze keer werd The Mission Impossible uitgevoerd door Italiaanse acteurs", aldus de roze sportkrant.

Tuttosport spreekt dan weer van een 'legendarische avond'. "De werkelijkheid is mooier dan de droom. De duisternis van 2018, zonder WK en zonder hoop, is een verre herinnering." La Republicca tot slot, verwees naar de symboliek achter deze zege. "Misschien is het geen toeval dat het gebeurt op 11 juli, de dag die nog in ieders hart zit sinds op deze dag in 1982 het WK werd gewonnen. De Azzurri doen het op de mooiste manier."

LEES OOK: Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

🔥 Wat iedereen nu leest

Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis
Heel groot nieuws rond Antwerp-fan Viktor Verhulst
Heel groot nieuws rond Antwerp-fan Viktor Verhulst

Italië is een verdiende en mooie winnaar ...

Meest recent

'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

27
27
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

37
37
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

138
138
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

88
88
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

133
133
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

292
292
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

46
46
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

683
683
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

216
216
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

284
284
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

761
761
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

161
161
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

92
92
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

846
846
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

336
336
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

515
515
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

492
492
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

267
267
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

877
877
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

489
489
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

407
407
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1184
1184
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

2970
2970
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

249
249

Meer sportnieuws