TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Club, Anderlecht heeft alweer beet'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt de mercato eindelijk op gang te schieten. Blauw-Zwart lijkt namelijk op het punt te staan om een stevige dubbelslag af te ronden. Zo zouden ze de strijd winnen om Enis Destan, de 18-jarige spits van Altinordu. Hij was ook gegeerd door Antwerp en een aantal buitenlandse teams. Club zou 2,5 miljoen euro neertellen en Destan zou weldra zijn handtekening gaan zetten onder een meerjarig contract.



Daarnaast zou ook de komst van Michel-Ange Balikwisha nog deze week geofficialiseerd moeten worden. Met Standard zou Club al een akkoord hebben over een transfersom van 7 miljoen euro plus een doorverkooppercentage. Met de speler zelf moet nog één en ander geregeld worden, maar desondanks worden op dat vlak niet al te veel problemen verwacht.

Met de twee jonge aanvallers zou de koopwoede van Club echter nog niet voorbij zijn. Volgens Britse media zouden ze ook Jack Hendry graag aan boord halen. De Schotse verdediger maakte vorig seizoen indruk bij KV Oostende, dat hem inmiddels definitief overnam. Club krijgt wel serieuze concurrentie, want ook Antwerp en Anderlecht worden genoemd als gegadigden.



Voor Paars-Wit lijkt Hendry wel niet meteen een prioriteit te zijn, want zij kondigden zondag al de komst van een andere centrale verdediger aan. Zoals verwacht wordt Taylor Harwood-Bellis gehuurd van Manchester City. Het lijkt er niet op dat Anderlecht een aankoopoptie wist te bedingen op de 19-jarige Engelsman.

Aan uitgaand vlak wordt er snel een doorbraak verwacht in het dossier van Albert Sambi Lokonga. Bij Anderlecht hebben ze zich al neergelegd bij een vertrek, al blijven ze wel hopen op een gegarandeerde transfersom van minstens 20 miljoen euro. De verwachting is dat Arsenal ook bereid zal zijn om dat bedrag op te hoesten en dat de transfer één van de komende dagen in een stroomversnelling kan komen.



KRC Genk zou van plan zijn om deze zomer nog een opvallende naam aan te trekken. Ze zouden hun pijlen richten op Mike Trésor Ndayishimiye. De 22-jarige flankaanvaller zag zijn waarde het voorbije seizoen wat kelderen, nadat hij bij Willem II een moeilijk seizoen kende. Daar kan Genk dus mogelijk van profiteren om de gewezen belofteninternational aan boord te halen.

BUITENLAND

Enkele jaren geleden was Alexander Sörloth nog op huurbasis actief bij AA Gent, sindsdien legde hij een opmerkelijk parcours af. Na een boerenjaar bij Trabzonspor trok hij vorige zomer voor 20 miljoen euro naar RB Leipzig, maar daar kon de Noor zich niet doorzetten. Hij mag daardoor na een seizoen alweer vertrekken, zij het op huurbasis.



FC Barcelona moet deze zomer heel wat spelers verkopen en het heeft alvast een eerste miljoenentransfer afgerond. OGC Nice heeft namelijk de aankoopoptie gelicht op Jean-Clair Todibo. De jonge Fransman maakt daardoor voor 8,5 miljoen euro definitief de overstap. Daarnaast werden ook nog een pak bonussen en een doorverkooppercentage in de deal opgenomen.

PSG lijkt dan weer snel een grote inkomende transfer te gaan realiseren. Ze zouden namelijk bijna een akkoord hebben met Inter omtrent de overgang van Achraf Hakimi. De rechtsachter zou voor vijf jaar kunnen gaan tekenen in de Franse hoofdstad, Inter incasseert voor de transfer 60 miljoen euro plus bonussen.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Zou Hendry een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

'Kompany schikt op: Neuer hakt toekomstknoop door'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

8
8
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

40
40
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

37
37
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

283
283
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

161
161
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

224
224
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

186
186
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

367
367
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

254
254
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

44
44
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

157
157
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

79
79
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

513
513
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

158
158
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

93
93
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

170
170
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

56
56
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

395
395
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

480
480
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

145
145
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

224
224
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

99
99
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

94
94
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

211
211
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

114
114

Meer sportnieuws