Vier Duivels verlaten selectie, goed nieuws over KDB

door
Vier Duivels verlaten selectie, goed nieuws over KDB

De Rode Duivels beginnen zaterdag aan hun EK-campagne met een wedstrijd tegen Rusland. Op zijn volledige selectie zal Roberto Martinez voor die partij wellicht nog niet kunnen rekenen, want er zijn nog enkele spelers die niet volledig fit zijn. De voorbije dagen waren de vraagtekens Leandro Trossard, Dedryck Boyata, Axel Witsel en Kevin De Bruyne.

Die eerste drie lijken echter goed op schema te zitten, maar De Bruyne lijkt de openingswedstrijd niet te gaan halen. Hij volgde woensdag de oefensessie met de groep vanaf de zijlijn en trainde nog individueel met een dokter. En ook donderdag liet gaan voor de training met de selectie.

Hij houdt het bij individuele oefeningen. Volgens verschillende bronnen lijkt het weinig waarschijnlijk dat hij mee zal reizen met de andere spelers naar Sint-Petersburg. Zo zullen de Duivels het dus vermoedelijk zonder een sleutelpion moeten stellen in hun openingswedstrijd.

UPDATE 10/06

Volgens journalist Jarno Bertho, die de Duivels van dichtbij volgt voor VTM Nieuws, heeft het er alle schijn van dat KDB níét zal meereizen naar Rusland. De spelmaker zou in de komende dagen in Tubeke achter blijven waar hij aan de hand van een individueel programma zal worden klaargestoomd voor de volgende wedstrijd tegen Denemarken. Mogelijk blijft ook Axel Witsel op Belgische bodem. De rest van de selectie vertrekt vrijdagochtend naar Sint-Petersburg, dan zal ook afscheid genomen worden van de drie reserve-spelers.

UPDATE 22u

Kevin De Bruyne lijkt de eerste partij tegen Rusland dus aan zich te laten voorbijgaan, maar er viel toch ook goed nieuws te rapen over de middenvelder. Zo werd hij door journalisten van Het Nieuwsblad gespot met voetbalschoenen in de hand, wat doet vermoeden dat hij toch enige training heeft afgewerkt.

Mocht dat het geval zijn, groeit de hoop alvast dat KDB de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken zal halen. Bondscoach Martinez komt vrijdag naar verluidt met een update. Verder verlaten vrijdag ook de vier ‘extra’ Duivels de selectie. Zo werden Kaminski, Mechele, Vanheusden en Lokonga bij de groep gehaald voor moest één van de 26 kernspelers afhaken. Dat lijkt echter niet het geval te zijn. 

LEES OOK: Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

Wordt dat een probleem tegen Rusland?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

35
35
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

37
37
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

154
154
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

42
42
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

85
85
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

98
98
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

36
36
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

114
114
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

182
182
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

282
282
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

148
148
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

29
29
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

398
398
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

190
190
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

133
133
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

84
84
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

77
77
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

103
103
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

96
96
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

173
173
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

187
187
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

271
271
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws