Vier Duivels verlaten selectie, goed nieuws over KDB

1829 stemmen
Vier Duivels verlaten selectie, goed nieuws over KDB

De Rode Duivels beginnen zaterdag aan hun EK-campagne met een wedstrijd tegen Rusland. Op zijn volledige selectie zal Roberto Martinez voor die partij wellicht nog niet kunnen rekenen, want er zijn nog enkele spelers die niet volledig fit zijn. De voorbije dagen waren de vraagtekens Leandro Trossard, Dedryck Boyata, Axel Witsel en Kevin De Bruyne.

Die eerste drie lijken echter goed op schema te zitten, maar De Bruyne lijkt de openingswedstrijd niet te gaan halen. Hij volgde woensdag de oefensessie met de groep vanaf de zijlijn en trainde nog individueel met een dokter. En ook donderdag liet gaan voor de training met de selectie.

Hij houdt het bij individuele oefeningen. Volgens verschillende bronnen lijkt het weinig waarschijnlijk dat hij mee zal reizen met de andere spelers naar Sint-Petersburg. Zo zullen de Duivels het dus vermoedelijk zonder een sleutelpion moeten stellen in hun openingswedstrijd.

UPDATE 10/06

Volgens journalist Jarno Bertho, die de Duivels van dichtbij volgt voor VTM Nieuws, heeft het er alle schijn van dat KDB níét zal meereizen naar Rusland. De spelmaker zou in de komende dagen in Tubeke achter blijven waar hij aan de hand van een individueel programma zal worden klaargestoomd voor de volgende wedstrijd tegen Denemarken. Mogelijk blijft ook Axel Witsel op Belgische bodem. De rest van de selectie vertrekt vrijdagochtend naar Sint-Petersburg, dan zal ook afscheid genomen worden van de drie reserve-spelers.

UPDATE 22u

Kevin De Bruyne lijkt de eerste partij tegen Rusland dus aan zich te laten voorbijgaan, maar er viel toch ook goed nieuws te rapen over de middenvelder. Zo werd hij door journalisten van Het Nieuwsblad gespot met voetbalschoenen in de hand, wat doet vermoeden dat hij toch enige training heeft afgewerkt.

Mocht dat het geval zijn, groeit de hoop alvast dat KDB de tweede groepswedstrijd tegen Denemarken zal halen. Bondscoach Martinez komt vrijdag naar verluidt met een update. Verder verlaten vrijdag ook de vier ‘extra’ Duivels de selectie. Zo werden Kaminski, Mechele, Vanheusden en Lokonga bij de groep gehaald voor moest één van de 26 kernspelers afhaken. Dat lijkt echter niet het geval te zijn. 

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Wordt dat een probleem tegen Rusland?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

4
4
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

13
13
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

33
33
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

126
126
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

82
82
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

152
152
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

75
75
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

361
361
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

97
97
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

226
226
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

714
714
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

108
108
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

245
245
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

840
840
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

126
126
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

570
570
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

572
572
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1001
1001
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

350
350
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

543
543
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

345
345

Meer sportnieuws