Na een paar controversiële beslissingen heeft Antwerp op de laatste speeldag nog de derde plek afgesnoept van Anderlecht. Miazga benadeelde zijn team al snel met een domme rode kaart maar vooral de 1-0 zal nog even over de tongen gaan, aangezien niet duidelijk was op de kopbal van Lamkel Zé over de lijn was.
We zagen een uiterst matige eerste periode op de Bosuil. Op het kwartier liet Miazga zich de bal afsnoepen door Lamkel Zé, de Amerikaan ging aan de smaakmaker van Antwerp hangen en mocht meteen gaan douchen van scheidsrechter Boucaut. Zelfs met een mannetje meer ging het uiterst moeizaam voor The Great Old en op het halfuur schoot Murillo de beste kans zelfs in het zijnet. Met de rust in zicht kwam de thuisploeg dan toch eindelijk opzetten maar een kopbal van De Laet vloog op de paal. Halfweg stond het na een zoutloze eerste periode nog 0-0.
Miazga is de pineut met een vroege rode kaart.
Lamkel Zé maakt het verschil met controversieel doelpunt
Meteen na de pauze maakte Lamkel Zé dan toch het verschil bij Antwerp. Na een voorzet van Buta kopte hij aan de tweede paal de 1-0 in doel, plots stond The Great Old op een virtuele derde plek.Nadien was het hinken op twee gedachten voor de thuisploeg en grote kansen waren er niet meer. Aan de overzijde creëerde ook een onmachtig Anderlecht niks meer, pas op een kwartier van het einde schoot Nmecha nog eens wild over. In de absolute slotfase ging een moedig Anderlecht nog op zoek naar de gelijkmaker maar die kwam er uiteindelijk niet. Zo snoept Antwerp nog de belangrijke derde plaats af van Anderlecht, dat laatste eindigt in deze play-offs en geen enkele keer kon winnen.
Scoreverloop:
1-0 (48') Lamkel Zé
Bijzonderheid:
Miazga (Anderlecht) krijgt een rode kaart (13')
Maarten Coenen