De Boer rekent Duivels bij 3 topfavorieten voor EK

door
De Boer rekent Duivels bij 3 topfavorieten voor EK

Roberto Martinez maakte maandagmiddag zijn 26-koppige selectie bekend en zette daarmee de laatste rechte lijn richting het EK in. Het doel tijdens de eindronde is alvast duidelijk: zo gaan de Rode Duivels vol voor de eindzege. Maar dan zullen ze onderweg wel met een aantal zware concurrenten moeten afrekenen.


Door de uitbreiding van het aantal deelnemers, is nagenoeg elk Europees topland erbij tijdens de eindronde. Ook Nederland maakt opnieuw zijn opwachting op een groot tornooi. Al rekent bondscoach Frank de Boer zijn Oranje niet bij de topfavorieten. "Daarvoor denk ik aan België, Frankrijk en Spanje. Portugal kan ook een sterk elftal op de mat brengen en dan heb je ook nog Duitsland, Engeland en Italië. We gaan voor het hoogste, maar alles meer dan een halve finale is meegenomen", vertelt hij tegenover ESPN.

Volgens De Boer horen de Belgen dus bij de grootste kanshebbers op de eindzege. Al hebben de Duivels wel één groot nadeel. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Nederland, maar ook Engeland, Duitsland en Italië, spelen Martinez en zijn manschappen geen enkele wedstrijd voor eigen volk bij gebrek aan een geschikt stadion. Dat betekent niet alleen minder steun van de fans, de Duivels zullen ook een pak meer reiskilometers moeten maken.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

73
73
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

36
36
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

58
58
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

181
181
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

232
232
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

52
52
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

219
219
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

178
178
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

131
131
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

303
303
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

265
265
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

227
227
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

672
672
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

285
285
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

570
570
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

575
575
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

574
574
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

532
532
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

421
421
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

148
148
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

142
142
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

84
84
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

30
30
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

407
407
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

229
229

Meer sportnieuws