Clement zadelt Club op met prangend probleem

door
Clement zadelt Club op met prangend probleem

Ook al staat Club Brugge autoritair aan de kop van het klassement, de ploeg van Philippe Clement swingt niet meer zoals voorheen. Clement zag zondag tegen Anderlecht zijn tactisch plannetje met Odilon Kossounou in het water vallen, en ook de correctie met Mats Rits bracht niet meteen beterschap. “Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde”, verklaarde de coach na afloop.


EFFECT GEMIST 

Club Brugge bleef zondagavond steken op een 2-2 gelijkspel tegen RSC Anderlecht. Alhoewel, blijven steken. Sporting was zeker niet de mindere van Club, en het verschil tussen beide teams was niet meer zo groot zoals enkele maanden geleden. Club kon zondag geen versnelling hoger schakelen dan Anderlecht en enkele spelers vielen zelfs uit de boot. Matej Mitrovic maakte bijvoorbeeld geen al te beste beurt als vervanger van de geschorste Clinton Mata. Maar ook Odilon Kossounou werkte niet zijn beste wedstrijd af in het blauw-zwarte shirt van Club.

't Was sowieso al opvallend dat Odilon Kossounou zondag de voorkeur kreeg op Mats Rits als nummer zes voor de verdediging. Philippe Clement wilde met de Ivoriaan de nodige fysieke en defensieve (man)dekking doorvoeren om op die manier succesvol te kunnen anticiperen op de tegenaanval van Anderlecht. Maar die opzet was echter niet vruchtbaar. Clement moest vaststellen dat Anderlecht zich gemakkelijk onder die strategie uit kon voetballen, vooral dankzij de intensiteit, beweging en voetballend vermogen bij de ploeg van Vincent Kompany. Op die manier miste de opvallende beslissing om Kossounou te zetten op de nummer zes volledig zijn effect.



Odilon Kossounou is van nature een centrale verdediger, maar dit seizoen speelde hij al meermaals op die ongebruikelijke positie van nummer zes. Tegen Anderlecht was het veruit zijn minste prestatie als verdedigende middenvelder, en zodoende lijkt Philippe Clement dit experiment niet gauw meer te herhalen. Bovendien werkt Mats Rits nochtans een prima seizoen af op die positie, wat alleen nog meer vragen doet oproepen over die vreemde keuze van Clement. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, kan het zich zelfs niet voorstellen dat Rits komende vrijdag tegen Genk niet zal starten op de nummer zes. 

RITS-KOSSOUNOU

Odilon Kossounou viel zondag op in een negatieve zin door een matige passing en gebrek aan overzicht. Bovendien won de Ivoriaan ook bitter weinig duels en was hij opvallend onsuccesvol in zijn defensieve acties. Pas na 56 minuten op de klok verloste Philippe Clement hem uit zijn lijden en kwam Mats Rits in de ploeg voor Kossounou. In de tweede helft begon de motor van Club Brugge eindelijk beter te draaien, er werd vooral meer actiever gespeeld, maar dat had echter niet veel te maken met de inbreng van Rits. 

“Het klopt dat het laatste gedeelte van de match (toen Rits was ingevallen, red.) beter was,” gaf Clement toe na de match. “Maar dat was in het begin van de tweede helft ook al zo.” Klopt. Bovendien deelde Philippe Clement mee dat hij Kossounou niet naar de kant haalde omdat de Ivoriaan niet naar behoren presteerde. De coach van Club Brugge had het echter over een blessure, eentje waarover Clement verder op de vlakte bleef. Mysterieus allemaal. “Dat had niets met Kossounou te maken. Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde. Helaas moest ik hem vervangen omdat hij een blessure opliep.”



Opvallend genoeg was de meerwaarde van Mats Rits in zijn 41 speelminuten tegen Anderlecht (blessuretijd incluis) zelfs nog beperkter dan die van de tegenvallende Odilon Kossounou in 56 minuten tijd. Rits (67%) passte namelijk aan een belazerde accuraatheid, terwijl Kossounou (88%) toch meer secuur was met de bal aan de voet. Daarnaast leed Rits ook meer balverlies dan zijn ploegmaat – het moet wel gezegd dat Kossounou's balverliezen meestal grotere gevolgen kende - en was Rits ook minder succesvol in zijn aangegane duels. Enkel in de defensieve duels scoorde Rits iets beter dan Kossounou. De betere collectieve prestatie van Club Brugge in de tweede speelhelft kwam er dus zeker niet door Kossounou, maar ook niet door de ingevallen Rits. Of hoe Vincent Kompany in de specifieke ruimte van het veld zijn collega Philippe Clement aftroefde, zelfs na een doorgevoerde correctie van zijn collega.

LEES OOK: ‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Wie moet starten tegen Genk?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

37
37
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

12
12
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

36
36
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

27
27
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

21
21
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

53
53
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

34
34
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

48
48
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

67
67
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

65
65
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

144
144
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

484
484
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

144
144
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

205
205
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

258
258
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

190
190
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

458
458
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

262
262
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

153
153
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

705
705
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws