Clement zadelt Club op met prangend probleem

door
Clement zadelt Club op met prangend probleem

Ook al staat Club Brugge autoritair aan de kop van het klassement, de ploeg van Philippe Clement swingt niet meer zoals voorheen. Clement zag zondag tegen Anderlecht zijn tactisch plannetje met Odilon Kossounou in het water vallen, en ook de correctie met Mats Rits bracht niet meteen beterschap. “Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde”, verklaarde de coach na afloop.


EFFECT GEMIST 

Club Brugge bleef zondagavond steken op een 2-2 gelijkspel tegen RSC Anderlecht. Alhoewel, blijven steken. Sporting was zeker niet de mindere van Club, en het verschil tussen beide teams was niet meer zo groot zoals enkele maanden geleden. Club kon zondag geen versnelling hoger schakelen dan Anderlecht en enkele spelers vielen zelfs uit de boot. Matej Mitrovic maakte bijvoorbeeld geen al te beste beurt als vervanger van de geschorste Clinton Mata. Maar ook Odilon Kossounou werkte niet zijn beste wedstrijd af in het blauw-zwarte shirt van Club.

't Was sowieso al opvallend dat Odilon Kossounou zondag de voorkeur kreeg op Mats Rits als nummer zes voor de verdediging. Philippe Clement wilde met de Ivoriaan de nodige fysieke en defensieve (man)dekking doorvoeren om op die manier succesvol te kunnen anticiperen op de tegenaanval van Anderlecht. Maar die opzet was echter niet vruchtbaar. Clement moest vaststellen dat Anderlecht zich gemakkelijk onder die strategie uit kon voetballen, vooral dankzij de intensiteit, beweging en voetballend vermogen bij de ploeg van Vincent Kompany. Op die manier miste de opvallende beslissing om Kossounou te zetten op de nummer zes volledig zijn effect.



Odilon Kossounou is van nature een centrale verdediger, maar dit seizoen speelde hij al meermaals op die ongebruikelijke positie van nummer zes. Tegen Anderlecht was het veruit zijn minste prestatie als verdedigende middenvelder, en zodoende lijkt Philippe Clement dit experiment niet gauw meer te herhalen. Bovendien werkt Mats Rits nochtans een prima seizoen af op die positie, wat alleen nog meer vragen doet oproepen over die vreemde keuze van Clement. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, kan het zich zelfs niet voorstellen dat Rits komende vrijdag tegen Genk niet zal starten op de nummer zes. 

RITS-KOSSOUNOU

Odilon Kossounou viel zondag op in een negatieve zin door een matige passing en gebrek aan overzicht. Bovendien won de Ivoriaan ook bitter weinig duels en was hij opvallend onsuccesvol in zijn defensieve acties. Pas na 56 minuten op de klok verloste Philippe Clement hem uit zijn lijden en kwam Mats Rits in de ploeg voor Kossounou. In de tweede helft begon de motor van Club Brugge eindelijk beter te draaien, er werd vooral meer actiever gespeeld, maar dat had echter niet veel te maken met de inbreng van Rits. 

“Het klopt dat het laatste gedeelte van de match (toen Rits was ingevallen, red.) beter was,” gaf Clement toe na de match. “Maar dat was in het begin van de tweede helft ook al zo.” Klopt. Bovendien deelde Philippe Clement mee dat hij Kossounou niet naar de kant haalde omdat de Ivoriaan niet naar behoren presteerde. De coach van Club Brugge had het echter over een blessure, eentje waarover Clement verder op de vlakte bleef. Mysterieus allemaal. “Dat had niets met Kossounou te maken. Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde. Helaas moest ik hem vervangen omdat hij een blessure opliep.”



Opvallend genoeg was de meerwaarde van Mats Rits in zijn 41 speelminuten tegen Anderlecht (blessuretijd incluis) zelfs nog beperkter dan die van de tegenvallende Odilon Kossounou in 56 minuten tijd. Rits (67%) passte namelijk aan een belazerde accuraatheid, terwijl Kossounou (88%) toch meer secuur was met de bal aan de voet. Daarnaast leed Rits ook meer balverlies dan zijn ploegmaat – het moet wel gezegd dat Kossounou's balverliezen meestal grotere gevolgen kende - en was Rits ook minder succesvol in zijn aangegane duels. Enkel in de defensieve duels scoorde Rits iets beter dan Kossounou. De betere collectieve prestatie van Club Brugge in de tweede speelhelft kwam er dus zeker niet door Kossounou, maar ook niet door de ingevallen Rits. Of hoe Vincent Kompany in de specifieke ruimte van het veld zijn collega Philippe Clement aftroefde, zelfs na een doorgevoerde correctie van zijn collega.

LEES OOK: Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Wie moet starten tegen Genk?

Meest recent

Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

0
0
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

12
12
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

30
30
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

56
56
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

29
29
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

149
149
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

186
186
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

195
195
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

151
151
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

266
266
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

254
254
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

341
341
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

642
642
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

456
456
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

113
113
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

68
68
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

182
182
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

344
344
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

283
283
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

303
303
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

185
185
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

449
449
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

102
102
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72

Meer sportnieuws