Clement zadelt Club op met prangend probleem

door
Clement zadelt Club op met prangend probleem

Ook al staat Club Brugge autoritair aan de kop van het klassement, de ploeg van Philippe Clement swingt niet meer zoals voorheen. Clement zag zondag tegen Anderlecht zijn tactisch plannetje met Odilon Kossounou in het water vallen, en ook de correctie met Mats Rits bracht niet meteen beterschap. “Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde”, verklaarde de coach na afloop.


EFFECT GEMIST 

Club Brugge bleef zondagavond steken op een 2-2 gelijkspel tegen RSC Anderlecht. Alhoewel, blijven steken. Sporting was zeker niet de mindere van Club, en het verschil tussen beide teams was niet meer zo groot zoals enkele maanden geleden. Club kon zondag geen versnelling hoger schakelen dan Anderlecht en enkele spelers vielen zelfs uit de boot. Matej Mitrovic maakte bijvoorbeeld geen al te beste beurt als vervanger van de geschorste Clinton Mata. Maar ook Odilon Kossounou werkte niet zijn beste wedstrijd af in het blauw-zwarte shirt van Club.

't Was sowieso al opvallend dat Odilon Kossounou zondag de voorkeur kreeg op Mats Rits als nummer zes voor de verdediging. Philippe Clement wilde met de Ivoriaan de nodige fysieke en defensieve (man)dekking doorvoeren om op die manier succesvol te kunnen anticiperen op de tegenaanval van Anderlecht. Maar die opzet was echter niet vruchtbaar. Clement moest vaststellen dat Anderlecht zich gemakkelijk onder die strategie uit kon voetballen, vooral dankzij de intensiteit, beweging en voetballend vermogen bij de ploeg van Vincent Kompany. Op die manier miste de opvallende beslissing om Kossounou te zetten op de nummer zes volledig zijn effect.



Odilon Kossounou is van nature een centrale verdediger, maar dit seizoen speelde hij al meermaals op die ongebruikelijke positie van nummer zes. Tegen Anderlecht was het veruit zijn minste prestatie als verdedigende middenvelder, en zodoende lijkt Philippe Clement dit experiment niet gauw meer te herhalen. Bovendien werkt Mats Rits nochtans een prima seizoen af op die positie, wat alleen nog meer vragen doet oproepen over die vreemde keuze van Clement. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, kan het zich zelfs niet voorstellen dat Rits komende vrijdag tegen Genk niet zal starten op de nummer zes. 

RITS-KOSSOUNOU

Odilon Kossounou viel zondag op in een negatieve zin door een matige passing en gebrek aan overzicht. Bovendien won de Ivoriaan ook bitter weinig duels en was hij opvallend onsuccesvol in zijn defensieve acties. Pas na 56 minuten op de klok verloste Philippe Clement hem uit zijn lijden en kwam Mats Rits in de ploeg voor Kossounou. In de tweede helft begon de motor van Club Brugge eindelijk beter te draaien, er werd vooral meer actiever gespeeld, maar dat had echter niet veel te maken met de inbreng van Rits. 

“Het klopt dat het laatste gedeelte van de match (toen Rits was ingevallen, red.) beter was,” gaf Clement toe na de match. “Maar dat was in het begin van de tweede helft ook al zo.” Klopt. Bovendien deelde Philippe Clement mee dat hij Kossounou niet naar de kant haalde omdat de Ivoriaan niet naar behoren presteerde. De coach van Club Brugge had het echter over een blessure, eentje waarover Clement verder op de vlakte bleef. Mysterieus allemaal. “Dat had niets met Kossounou te maken. Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde. Helaas moest ik hem vervangen omdat hij een blessure opliep.”



Opvallend genoeg was de meerwaarde van Mats Rits in zijn 41 speelminuten tegen Anderlecht (blessuretijd incluis) zelfs nog beperkter dan die van de tegenvallende Odilon Kossounou in 56 minuten tijd. Rits (67%) passte namelijk aan een belazerde accuraatheid, terwijl Kossounou (88%) toch meer secuur was met de bal aan de voet. Daarnaast leed Rits ook meer balverlies dan zijn ploegmaat – het moet wel gezegd dat Kossounou's balverliezen meestal grotere gevolgen kende - en was Rits ook minder succesvol in zijn aangegane duels. Enkel in de defensieve duels scoorde Rits iets beter dan Kossounou. De betere collectieve prestatie van Club Brugge in de tweede speelhelft kwam er dus zeker niet door Kossounou, maar ook niet door de ingevallen Rits. Of hoe Vincent Kompany in de specifieke ruimte van het veld zijn collega Philippe Clement aftroefde, zelfs na een doorgevoerde correctie van zijn collega.

LEES OOK: Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Wie moet starten tegen Genk?

Meest recent

Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

46
46
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

40
40
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

9
9
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

223
223
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

128
128
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

79
79
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

33
33
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

57
57
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

218
218
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

158
158
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

94
94
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

351
351
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

214
214
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

106
106
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

96
96
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

79
79
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

65
65
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

255
255
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

132
132
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

41
41
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

378
378
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

188
188

Meer sportnieuws