Clement zadelt Club op met prangend probleem

door
Clement zadelt Club op met prangend probleem

Ook al staat Club Brugge autoritair aan de kop van het klassement, de ploeg van Philippe Clement swingt niet meer zoals voorheen. Clement zag zondag tegen Anderlecht zijn tactisch plannetje met Odilon Kossounou in het water vallen, en ook de correctie met Mats Rits bracht niet meteen beterschap. “Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde”, verklaarde de coach na afloop.


EFFECT GEMIST 

Club Brugge bleef zondagavond steken op een 2-2 gelijkspel tegen RSC Anderlecht. Alhoewel, blijven steken. Sporting was zeker niet de mindere van Club, en het verschil tussen beide teams was niet meer zo groot zoals enkele maanden geleden. Club kon zondag geen versnelling hoger schakelen dan Anderlecht en enkele spelers vielen zelfs uit de boot. Matej Mitrovic maakte bijvoorbeeld geen al te beste beurt als vervanger van de geschorste Clinton Mata. Maar ook Odilon Kossounou werkte niet zijn beste wedstrijd af in het blauw-zwarte shirt van Club.

't Was sowieso al opvallend dat Odilon Kossounou zondag de voorkeur kreeg op Mats Rits als nummer zes voor de verdediging. Philippe Clement wilde met de Ivoriaan de nodige fysieke en defensieve (man)dekking doorvoeren om op die manier succesvol te kunnen anticiperen op de tegenaanval van Anderlecht. Maar die opzet was echter niet vruchtbaar. Clement moest vaststellen dat Anderlecht zich gemakkelijk onder die strategie uit kon voetballen, vooral dankzij de intensiteit, beweging en voetballend vermogen bij de ploeg van Vincent Kompany. Op die manier miste de opvallende beslissing om Kossounou te zetten op de nummer zes volledig zijn effect.



Odilon Kossounou is van nature een centrale verdediger, maar dit seizoen speelde hij al meermaals op die ongebruikelijke positie van nummer zes. Tegen Anderlecht was het veruit zijn minste prestatie als verdedigende middenvelder, en zodoende lijkt Philippe Clement dit experiment niet gauw meer te herhalen. Bovendien werkt Mats Rits nochtans een prima seizoen af op die positie, wat alleen nog meer vragen doet oproepen over die vreemde keuze van Clement. Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, kan het zich zelfs niet voorstellen dat Rits komende vrijdag tegen Genk niet zal starten op de nummer zes. 

RITS-KOSSOUNOU

Odilon Kossounou viel zondag op in een negatieve zin door een matige passing en gebrek aan overzicht. Bovendien won de Ivoriaan ook bitter weinig duels en was hij opvallend onsuccesvol in zijn defensieve acties. Pas na 56 minuten op de klok verloste Philippe Clement hem uit zijn lijden en kwam Mats Rits in de ploeg voor Kossounou. In de tweede helft begon de motor van Club Brugge eindelijk beter te draaien, er werd vooral meer actiever gespeeld, maar dat had echter niet veel te maken met de inbreng van Rits. 

“Het klopt dat het laatste gedeelte van de match (toen Rits was ingevallen, red.) beter was,” gaf Clement toe na de match. “Maar dat was in het begin van de tweede helft ook al zo.” Klopt. Bovendien deelde Philippe Clement mee dat hij Kossounou niet naar de kant haalde omdat de Ivoriaan niet naar behoren presteerde. De coach van Club Brugge had het echter over een blessure, eentje waarover Clement verder op de vlakte bleef. Mysterieus allemaal. “Dat had niets met Kossounou te maken. Wel met de rest van de ploeg die beter zijn taken vervulde. Helaas moest ik hem vervangen omdat hij een blessure opliep.”



Opvallend genoeg was de meerwaarde van Mats Rits in zijn 41 speelminuten tegen Anderlecht (blessuretijd incluis) zelfs nog beperkter dan die van de tegenvallende Odilon Kossounou in 56 minuten tijd. Rits (67%) passte namelijk aan een belazerde accuraatheid, terwijl Kossounou (88%) toch meer secuur was met de bal aan de voet. Daarnaast leed Rits ook meer balverlies dan zijn ploegmaat – het moet wel gezegd dat Kossounou's balverliezen meestal grotere gevolgen kende - en was Rits ook minder succesvol in zijn aangegane duels. Enkel in de defensieve duels scoorde Rits iets beter dan Kossounou. De betere collectieve prestatie van Club Brugge in de tweede speelhelft kwam er dus zeker niet door Kossounou, maar ook niet door de ingevallen Rits. Of hoe Vincent Kompany in de specifieke ruimte van het veld zijn collega Philippe Clement aftroefde, zelfs na een doorgevoerde correctie van zijn collega.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Wie moet starten tegen Genk?

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

14
14
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

51
51
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

126
126
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

197
197
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

89
89
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

415
415
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

121
121
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

118
118
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

37
37
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

147
147
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

148
148
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

496
496
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

115
115
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

206
206
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

158
158
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

353
353
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

150
150
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

100
100
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

413
413
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

161
161
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

175
175

Meer sportnieuws