Succes bij RSCA zorgt voor nieuwe transfer

door
Succes bij RSCA zorgt voor nieuwe transfer

Met een 12 op 12 stoomt RSC Anderlecht door richting de Champions Play-offs. Opvallend genoeg zette Sporting die knappe reeks neer met Bogdan Mykhaylichenko als basisspeler op de linksachter. In die laatste vier wedstrijden kwam de oorspronkelijke starter Kemar Lawrence telkens niet aan de bak en zijn sportieve situatie in het Lotto Park is dan ook zorgwekkend geworden.


TAXI MET VERTRAGING

“Ik ben ongelofelijk rap”, verklaarde Kemar Lawrence tijdens zijn officiële voorstelling bij RSC Anderlecht. Snel en agressief. Zoals een Jamaicaanse taxichauffeur. Lawrence heeft als bijnaam 'Taxi', gekregen van een coach in zijn jeugdjaren. Daarnaast behoren een uitstekend positiespel en een goede passing tot de kernkwaliteiten van de Jamaicaan. Alexi Lalas, de iconische oud-international van de Verenigde Staten omschreef Lawrence zelfs als de beste linksback in Amerika en zelfs als de beste speler van New York Red Bulls. De transfersom van ruim één miljoen zou al snel een echt koopje moeten blijken voor Anderlecht. 

Die overmatige snelheid van Kemar Lawrence, zijn absolute en uitgesproken sterkte, benut de kleine Jamaicaan in zowat alle facetten van zijn spel. Dankzij zijn enorme versnelling kan hij het geleden balverlies bijvoorbeeld gemakkelijk goedmaken, daarnaast kan hij ook goed intercepteren in defensieve spelsituaties en een meerwaarde betekenen in de aanval. Lawrence werd in januari vorig jaar dan ook logischerwijze getipt om snel een basisspeler te worden bij Anderlecht. De linksachter werd op 31 januari 2020 officieel een Anderlecht-speler, maar zijn eerste speelminuten vergaarde hij pas een dikke maand later.



De 'Taxi' liep dus vertraging op, met een volgeboekt internationaal pasport als onderliggende reden. Pas op 7 maart 2020 maakte Kemar Lawrence zijn grote debuut voor Anderlecht. Toen kwam Zulte Waregem op bezoek in het Lotto Park en de West-Vlamingen kregen toen een zware 7-0 om de oren. Na die match besliste de Belgische regering om de Jupiler Pro League stop te zetten door de uitgebroken corona-pandemie, waardoor er een vroegtijdig en abrupt einde kwam aan het korte eerste Anderlecht-seizoen van Lawrence. In augustus startte het huidige seizoen van de Belgische competitie opnieuw, maar ook dan was het erg lang wachten op de 'Taxi'. 

KNAPPE HERSTART

Na de stopzetting van de vorige competitie duurde het namelijk vier maanden vooraleer Kemar Lawrence nog eens opdook bij Anderlecht. Niet dat er in die periode geen (groeps)trainingen uitgevaardigd waren op Neerpede, de voorbereiding op het nieuwe seizoen was trouwens volop bezig, de Jamaicaan had echter te kampen met zware privé-problemen. Even werd het gerucht opgeworpen dat Lawrence zou stoppen als professioneel voetballer, maar uiteindelijk pikte hij terug de draad op. Eind september arriveerde Lawrence terug bij Anderlecht. De echte start kon beginnen.

Pas in november kwam Kemar Lawrence voor het eerst in actie tijdens het huidige voetbalseizoen, maar sinds september werd hij klaargestoomd om een directe meerwaarde te worden in de ploeg van Vincent Kompany. “Lawrence is klaar om te starten”, verklaarde Kompany in die periode. “Hij is een licht ander type dan Mykhaylichenko. Hij heeft ervaring, is gezond agressief en vooral ook pijlsnel. Hij heeft leiderskwaliteiten en houdt van verdedigen. Zijn bijnaam 'Taxi' dankt hij aan zijn loopvermogen.” Coach Kompany stelde zijn 'nieuwe' linksachter veelbelovend voor aan het grote publiek.



Kemar Lawrence beantwoordde oorspronkelijk aan de in hem hoog gestelde verwachtingen. Tegen AA Gent, pas zijn tweede basisplaats voor Anderlecht nota bene, was hij bijvoorbeeld één van de lichtpunten in het billijke en vooral teleurstellende 1-1 gelijkspel. Ook al werd enig voorbehoud uitgesproken na zijn eerste twee wedstrijden in het Paars-Witte shirt, zo waren de rechtstreekse tegenstanders van Lawrence beide keren niet op de afspraak, toch helde de voorlopige balans eerder over naar de positieve kant. Sterk in de (lucht)duels en een moordende snelheid. De bevestiging moest snel volgen, maar die bleef echter uit.

GEEN MURILLO

Kemar Lawrence eiste stelselmatig een basisplaats op in het elftal van Vincent Kompany, die eigenlijk ook geen andere keus had want zijn rechtstreekse concurrent Bogdan Mykhaylichenko bleek in eerste instantie ook niet meteen een schot in de roos te zijn. Lawrence deed Anderlecht dromen van een gelijkaardig scenario van Michael Amir Murillo. De Panamees kwam net zoals Lawrence ook over van New York Red Bulls, waar hij omschreven werd als één van de beste rechtsachters van de Major League Soccer. Lawrence dus ook, maar dan aan de linkerkant.



Door zijn uitstekende prestaties – vooral vorig seizoen dan – genoot Michael Amir Murillo de interesse van meerdere buitenlandse clubs. De investering in Murillo, zo'n 680 duizend euro, bleek al snel op te brengen. Vandaag waardeert de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl Murillo's marktwaarde op 4 miljoen euro – bijna een zesvoud dus. Vandaag blijkt het duidelijk te worden dat het met Kemar Lawrence niet diezelfde kant uitgaat. Niet in speelminuten en niet op het vlak van zijn marktwaarde. Voorlopig schat Transfermarkt.nl zijn actuele waardering op 1,5 miljoen euro, een miniem verschil met zijn aankoopprijs van 1,28 miljoen euro.

MYKHAYLICHENKO 

Uiteraard zijn Kemar Lawrence en Michael Amir Murillo twee totaal verschillende spelers, zo is de Jamaicaan technisch minder begaafd maar wel fysiek sterker. Maar zelfs met zijn specifieke kwaliteiten lijkt Lawrence niet alles uit zijn intrinsiek talent te halen. De Jamaicaan kon namelijk zijn veelbelovende start bij Anderlecht niet doortrekken en hij verloor daarbij onlangs zijn basisplaats aan Bogdan Mykhaylichenko. De Oekraïner startte ondertussen al vier competitiewedstrijden op rij, en daarin presteert hij beter dan in het seizoensbegin en ook constanter dan Lawrence.



Bogdan Mykhaylichenko werd in de vorige zomer binnengehaald als één van de beste linksachters in de Oekraïense competitie, maar die status bevestigt hij voorlopig (nog) niet in de Jupiler Pro League – ook niet in de recente vier wedstrijden. Maar toch is presteert Mykhaylichenko op verschillende vlakken opmerkelijk beter dan Lawrence. Mykhaylichenko is defensief en offensief efficiënter dan zijn concurrent, terwijl hij ook accurater dribbelt en meer diepgang in zijn spel legt. Op het vlak van aanvallende efficiëntie en geslaagde dribbels hoort Mykhaylichenko zelfs tot de beste linksbacks van de Belgische competitie. 

EXIT TAXI? 

Door de tegenvallende prestaties van Kemar Lawrence en de positieve remonte van Bogdan Mykhaylichenko lijkt het verhaal van die eerste al bijna over en out te zijn bij Anderlecht. De Jamaicaan speelde in de voorbije vier matchen namelijk geen enkele minuut, al was hij wel twee van die vier matchen out wegens ziekte. Anderzijds is Mykhaylichenko niet zinnens om zijn felbevochten basisplaats snel op te geven, en lijkt ook Vincent Kompany hard te rekenen op de Oekraïner. 



Bovendien werd Anderlecht in de voorbije weken gelinkt aan de linksachters Gabriel Gudmundsson (FC Groningen) en Fali Candé (Portimonense), waardoor Lawrence helemaal buitenspel kan gezet worden. Ten slotte linkt het Amerikaanse SBI Lawrence aan twee niet nader genoemde clubs uit de Major League Soccer. Dergelijke geruchten zijn weliswaar met een grote korrel zout te nemen. Maar waar rook is, is ook meestal vuur ...

POLL: Moet Anderlecht Lawrence houden?

Meest recent

Bondscoach Rudi Garcia trouwt met Italiaanse schone Brienza

Rudi Garcia (61) maakte een goede eerste indruk als bondscoach van de Rode Duivels en ook naast het ...

1
1
'Anderlecht geeft grote Vertonghen-hint voor bekerfinale'

Er viel donderdagnamiddag niets dan goed nieuws te rapen bij Anderlecht. Het bezorgde zichzelf een ...

37
37
PSV-trainer schenkt klare wijn over 'degradatie' Bakayoko

Vorig seizoen had hij nog een groot aandeel in het boerenjaar van PSV, maar deze jaargang verging ...

12
12
'Real schakelt Man Utd in: transfer aan halve prijs'

Er hangen dezer dagen stormwolken boven het Bernabeu. De uitschakeling in de kwartfinale van de ...

34
34
Antwerp-target geeft hint: "Zou een goede stap zijn"

Antwerp beleefde donderdag een pijnlijke namiddag tegen Anderlecht. Dat was met een rasecht B-elftal ...

94
94
Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

Op het einde van het seizoen neemt Bayern München na maar liefst 25 jaar afscheid van Thomas ...

78
78
Vandenbempt voorspelt zware jaren voor deze topclub

De Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League is al snel een competitie op twee snelheden ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Transferwending bij Anderlecht, ster wil Real verlaten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

420
420
Peter Croonen grijpt in na ‘titelstress’ KRC Genk

KRC Genk stond in de reguliere competitie een heel seizoen aan de leiding, maar in de Champions ...

320
320
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het ...

290
290
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe ...

46
46
‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

83
83
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

193
193
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

658
658
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

130
130
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

343
343
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

285
285
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

298
298
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

252
252
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

116
116

Meer sportnieuws