'Super League heeft gigantische impact op FIFA 22'

door
'Super League heeft gigantische impact op FIFA 22'

Het voetbal kreeg gisteren een mokerslag van formaat te verwerken. Twaalf clubs kondigden aan mee te doen aan een ‘Super League’, en daardoor dreigen die clubs nu geschrapt te worden uit de overige nationale en internationale competities. Ook op het wereldberoemde videospel, FIFA, zal de Super League een invloed uitoefenen.


Zo heeft EA Sports een verworven licentie met de UEFA en tal van competities als de Serie A, Premier League en de Spaanse La Liga. Om die reden mag de maker van het beroemde videospel de echte namen van tal van clubs én spelers gebruiken. Juventus en AS Roma waren vooralsnog de enige clubs waarmee de Canadese franchise géén akkoord wist te vinden, waardoor deze twee clubs namen als Piëmonte Calcio en Rome FC werden toegekend in het voetbalspel.

Door de komst van de Super League dreigen alle deelnemende clubs ineens te gaan verdwijnen van het videospel. Het is namelijk ondenkbaar dat EA Sports zowel met de UEFA als met de Super League een akkoord zal vinden over het toekennen van de spelers- en clubnamen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen Piëmonte Calcio en Rome FC vanaf volgend seizoen niet de enige topclubs meer zijn die een ‘valse naam’ verkrijgen.

POLL: Koop jij FIFA 22 als de twaalf clubs niet meer in het spel voorkomen?

Meest recent

‘Grote zorgen Anderlecht: Renard stipt transferprioriteit aan’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Er valt in de Champions Play-Offs niets meer ...

13
13
'Clásico-bom bij Real Madrid: sterspeler forceert vertrek'

Het Spaanse MARCA dropte een bom bij Real Madrid. Volgens de krant heeft Rodrygo geweigerd om in de ...

18
18
Géén Napoli? 'Verrassende club wil De Bruyne kapen'

Kevin De Bruyne werd de afgelopen dagen nadrukkelijk in verband gebracht met Napoli. De ploeg van ...

181
181
Anderlecht vloekt nog stééds op Mazzu: dit is waarom

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen Union SG. De Brusselse rivaal was al vaak de ...

131
131
Antwerp trommelt álle legendes op voor begrafenis

Royal Antwerp FC is begonnen aan de afbraak van de iconische Tribune 2 van de Bosuil. Op de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht stunt in JPL, kassa Club Brugge’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

424
424
Straffe wending Romelu Lukaku? “Kompany-rol bij Anderlecht”

De toekomstige terugkeer van Romelu Lukaku naar RSC Anderlecht blijft de gemoederen bezighouden. De ...

396
396
Union SG hoort cruciaal nieuws over peperduur nieuw stadion

RSC Anderlecht kwam plots op de proppen met plannen om een nieuw stadion te bouwen, maar rivaal ...

225
225
‘Standard vreest: Ivan Leko krijgt plots topaanbieding’

Ivan Leko had dit seizoen een duidelijk plan voor ogen bij Standard Luik, maar uiteindelijk zullen ...

142
142
JPL of CPL? Radja Nainggolan bereikt overeenkomst

Radja Nainggolan liet zich een paar dagen geleden nog uit over zijn toekomst bij Lokeren-Temse. De ...

229
229
Hoofdpijn Anderlecht: 'Toptransfer Stroeykens in de maak'

Mario Stroeykens was dit seizoen één van de sterkhouders van RSC Anderlecht, maar de ...

358
358
Verrassing van formaat: Standard pakt uit met Marc Wilmots

Standard Luik heeft stevig uitgepakt. De Rouches maakten op de officiële kanalen de komst van ...

340
340
'Club Brugge zorgt voor transferwending met Vetlesen'

Club Brugge blijf leider Union SG onder zware druk zetten en won zondagavond ook de belangrijke ...

659
659
Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

KRC Genk is definitief uit de titelrace geslagen, maar de Limburgers mochten maandag een mooie ...

600
600
Anderlecht-titularis zorgt voor irritatie: "Patsergedrag"

RSC Anderlecht is van plan om komende zomer met de grove borstel door de spelerskern te gaan. ...

386
386
'Wending compleet: trainersdossier KVM nadert ontknoping'

KV Mechelen greep afgelopen weekend definitief naast de eindzege in de Europe Play-Offs. En dus kan ...

203
203
'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

279
279
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

175
175
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

479
479
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

124
124

Meer sportnieuws