'Hoofd Pirlo op kapblok: schokkende opvolger staat klaar'

door
'Hoofd Pirlo op kapblok: schokkende opvolger staat klaar'

Juventus is bezig aan een dramatisch seizoen en dreigt zelfs naast een Champions League-ticket te grijpen. Afgelopen weekend geraakte de Italiaanse kampioen zelfs niet voorbij stadsgenoot Torino (2-2). De inhaalwedstrijd van woensdag tegen SSC Napoli wordt dan ook van cruciaal belang voor de toekomst van coach Andrea Pirlo.


Het clubboegbeeld werd afgelopen zomer verrassend gepromoveerd tot nieuwe hoofdtrainer bij Juve, hij moest voor een nieuwe wind zorgen binnen de sportieve werking. Maar Pirlo slaagde er niet in om zijn ploeg op de rails te krijgen. En na een pijnlijke uitschakeling in de Champions League, dreigt de recordkampioen nu ook naast de top 4 te vallen in de Serie A. Indien er woensdag verloren wordt tegen Napoli, springen Dries Mertens en co over Juve naar de vierde stek.

Dat scenario zou het einde betekenen voor Pirlo, tenminste als we SportMediaset mogen geloven. Het medium stelt namelijk dat de oud-middenvelder zijn biezen mag pakken indien Juventus verliest van de Napolitanen. Om hem te vervangen zou Massimiliano Allegri opnieuw worden aangesteld. Die behaalde tussen 2014 en 2019 grote successen in Turijn, maar moest er toen opkrassen wegens 'te onaantrekkelijk spel'.

Sindsdien is het echter van kwaad naar erger gegaan voor de club. Sterke man Andrea Agnelli zou in Allegri dan ook de juiste man zien om op korte termijn resultaat te halen. Hij moet in staat zijn om tenminste de vierde plaats veilig te stellen. Agnelli droomt ondertussen van Zinedine Zidane, maar de Fransman staat momenteel aan het roer bij Real Madrid en een vroegtijdig vertrek lijkt daar uitgesloten.

LEES OOK: Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Denkt u dat een trainerswissel veel zou helpen voor Juve?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

7
7
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

12
12
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

192
192
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

123
123
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

83
83
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

73
73
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

302
302
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

392
392
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

130
130
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1210
1210
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

300
300
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

402
402
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws