Vinnige kustjongens vegen matte Kanaries van de mat

84 stemmen
Vinnige kustjongens vegen matte Kanaries van de mat

Met een overtuigende prestatie heeft KV Oostende zich voorlopig in de top-4 gevoetbald. De ploeg van Blessin blijft maar verbazen en lijkt een te duchten kandidaat voor een stekje in Play-Off I te bemachtigen. STVV van zijn kant kon het goede voetbal van de laatste weken vandaag niet bevestigen.

STVV was onder Peter Maes stilaan een nieuwe ploeg geworden. De Kanaries stonden lange tijd vol in het degradatiemoeras maar waren ondertussen goed op weg om vroegtijdig het behoud te verzekeren. KV Oostende van zijn kant is al heel het seizoen een revelatie in de Jupiler Pro League en stond nog steeds dicht bij een plek in Play-Off I. Beide ploegen wonnen eerder deze week in de Croky Cup en speelden vanavond met een pak nieuwe namen.
Gueye pakt goede vorm uit de beker mee
Beide ploegen hielden elkaar in het openingskwartier prima in evenwicht, op het kwartier zorgde Sakala voor het eerste gevaar, vanuit een schuine hoek vond hij het zijnet. De kustploeg duwde nadien door en Theate was de volgende die een prima (kop)kans onbenut liet. De Kanaries lieten weinig zien in de Diaz Arena en werden op tien minuten van de rust op een verdiende achterstand gezet toen Gueye plots vrij kwam te staan in de zestien meter en de trekker overhaalde: 1-0 voor KVO. Ook nadien had de ploeg van Peter Maes nauwelijks een reactie in huis, halfweg moest het met een achterstand richting de kleedkamer.

Suzuki was de laatste weken in goede doen maar komt nu voorlopig niet in het stuk voor.
Strafschoppen nekken zwakke Kanaries
Ook na de pauze bleef de thuisploeg heer en meester en iets voor het uur kreeg het een strafschop na handspel van De Ridder. Gueye maakte vanaf elf meter eenvoudig de 2-0. STVV hing nog meer in de touwen en ontsnapte vijf minuten later aan de 3-0 toen Sakala een vrije schietkans nog ruim naast schoot. De 3-0 kwam er uiteindelijk toch op een dik kwartier van het einde: Sakala mocht deze keer vanaf elf meter aanleggen na nieuw handspel en schoot via de hand van Schmidt raak. In het slot van de wedstrijd kwam Nazon nog dicht bij de aansluitingstreffer maar Hubert redde knap. In de blessuretijd zorgde Suzuki uiteindelijk toch nog voor de 3-1 eindcijfers. Zo werd het een kansloze missie voor STVV, dat desondanks nog altijd op koers ligt om het behoud te verzekeren.
Scoreverloop:
1-0 (38') Gueye, 2-0 (60') Gueye (p), 3-0 (74') Sakala (p), 3-1 (90+1') Suzuki

LEES OOK: STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

Zal KVO Play-Off I halen?

Meest recent

Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

0
0
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

70
70
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

8
8
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

35
35
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

229
229
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

219
219
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

71
71
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

130
130
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

86
86
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

118
118
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

264
264
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

237
237
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

152
152
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

350
350
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

531
531
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

349
349
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

159
159
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

85
85
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

315
315
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

244
244
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

427
427
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

381
381

Meer sportnieuws