Matig AA Gent ontsnapt tegen tienkoppig Racing Genk

door
Matig AA Gent ontsnapt tegen tienkoppig Racing Genk

Deze week werd in de Jupiler Pro League de – vooruitgeschoven – 25ste speeldag afgewerkt. Daarin kregen we al heel wat doelpunten te zien, maar de mooiste partij – op papier toch - stond als laatste geprogrammeerd. Zo ontving Racing Genk thuis namelijk het AA Gent van Hein Vanhaezebrouck.

Die kende een fraaie start bij zijn terugkeer naar de Ghelamco Arena, maar de laatste weken is Gent toch weer in hetzelfde bedje ziek en blijven de resultaten opnieuw uit. Zo tekende het amper voor één op negen in de laatste drie wedstrijden. Een verplaatsing naar Racing Genk was op dit moment dan ook zeker geen cadeau.



Zeker niet aangezien daar dé spits in vorm actief is, Paul Onuachu. En de Nigeriaan had alweer niet lang nodig om toe te slaan. Na amper zeven minuten was het al prijs: 1-0 en een perfecte start voor de Limburgers. Op het scorebord dan toch. Want amper vijf minuten later werd Carlos Cuesta al uitgesloten omwille van het neerhalen van de doorgebroken Yaremchuk. Zowaar zijn tweede rode kaart in evenveel wedstrijden.  Met een man meer namen de Buffalo’s het overwicht over, en dat resulteerde net voor rust ook in de gelijkmaker van topschutter Yaremchuk.



1-1 aan de rust dus, maar gezien de man-meersituatie leek het voor AA Gent een ideale mogelijkheid om de drie punten weg te kapen in de Luminus Arena. Echter was het verrassend de thuisploeg die het meest gevaarlijk bleek na de koffie. Thorstvedt trof de paal, Bolat bracht redding op de penalty van Bongonda die de Gent-doelman zelf had veroorzaakt. De prestatie van de Buffalo's was na de rust gewoon ondermaats, en konden dan ook nauwelijks voor dreiging zorgen. Zo bleef de stand ongewijzigd en zal voornamelijk Genk tevreden zijn met deze puntendeling.

Scoreverloop:

(7’) Onuachu 1-0
(45’ +3’) Yaremchuk 1-1

Bijzonderheden:

(12’) Cuesta – rode kaart

LEES OOK: Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Een terechte puntendeling?

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

21
21
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

28
28
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

88
88
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

163
163
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

30
30
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

44
44
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

42
42
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

292
292
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

201
201
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

233
233
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

275
275
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

401
401
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

183
183
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

191
191
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

530
530
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

205
205
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

215
215
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

190
190
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

252
252
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

668
668
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

260
260
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

515
515

Meer sportnieuws