RSCA slikt nieuwe tegenvaller met miljoenenaankoop

door
RSCA slikt nieuwe tegenvaller met miljoenenaankoop

Transfermarkt.nl publiceerde maandag de nieuwe marktwaarden van de spelers uit de Jupiler Pro League. Wij konden de nieuwe update op voorhand inkijken en stelden vast dat de waardering van Mustapha Bundu een negatieve impact leed.


DUURSTE ZOMERAANKOOP 

RSC Anderlecht investeert met beperkte middelen. In het tussenseizoen rekruteerde Sporting tien nieuwe spelers, waarvan vier met een transfersom. De duurste zomertransfer was Mustapha Bundu. Door een uitgekiende analyse op basis van data, scouting en een grondige screening werd er beslist om 2,8 miljoen euro te betalen voor de Sierra Leoner. Dat bedrag omvatte zo'n 60 procent van het totale gespendeerde transferbudget in de zomermercato, waardoor Bundu veruit de duurste zomeraankoop was van Anderlecht. En in de huidige financiële situatie op Neerpede betekent dat heel wat.



GEEN PROGRESSIE  

Op basis van zijn opmerkelijke prestaties in de Deense Superligaen werd dat bedrag enigszins gerechtvaardigd. Maar Mustapha Bundu kon die positieve lijn van bij Aarhus GF, waar hij verantwoordelijk was voor 38 procent van de totale doelpuntenproductie, nog niet doortrekken in het Lotto Park. Na zijn tweede basisplaats van het seizoen opperde Vincent Kompany in oktober dat de flankaanvaller zich nog moet aanpassen aan het Belgische voetba. En dat kon nog een maand duren, of zelfs twee of drie. Maar voorlopig valt er geen verbetering te constateren in Bundu's prestaties. Integendeel zelfs.

DRAMATISCHE CIJFERS 

Bij Anderlecht blijft men binnenskamers geloven in de kwaliteiten van Mustapha Bundu, die nog de gevolgen zou dragen van zijn in Denemarken opgelopen Covid-besmetting. Toch zullen er op Neerpede enkele beleidsbepalers nerveus rondlopen want een return on investment was wellicht nooit belangrijker bij de club. Vandaag is Bundu bijvoorbeeld 13 procent minder efficiënt in zijn offensieve acties dan vorig seizoen bij Aarhus. De flankaanvaller scoort zelfs 10 procent lager dan de gemiddelde Anderlecht-speler in de huidige jaargang. Hij kon zelfs geen enkele van zijn zes doelpogingen tussen de palen mikken. 



HALF MILJOEN EURO WAARDEVERLIES

Anderlecht betaalde in augustus een marktconforme transfersom aan Aarhus GF. Toen bedroeg de marktwaarde van Mustapha Bundu 3 miljoen euro, wat een beperkt verschil is met de effectieve aankoopprijs van 2,8 miljoen euro. Gelet op zijn goede prestaties in Denemarken en zijn potentiële progressiemarge was dat bedrag best wel een flinke investering maar zeker ook niet overdreven. Per slot van rekening was het de initiële opzet dat deze waardering alleen maar positieve evoluties zou aannemen. Maar al na vijf maanden tijd daalt de marktwaarde van Bundu met een flinke 16,7 procent. De gespecialiseerde website Transfermarkt.nl voerde maandag een update door en bepaalde Bundu's waardering op 2,5 miljoen euro. 500 duizend euro minder dan zijn eerdere marktwaarde en 200 duizend euro minder dan de initiële aankoopprijs van Anderlecht.

LEES OOK: Club geeft transfer van 20 miljoen definitief op

LEES OOK: Club boekt nu al miljoenenwinst met Lang

LEES OOK: Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Komt het nog goed met Bundu?

Meest recent

Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

23
23
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

24
24
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

56
56
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

348
348
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

41
41
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

58
58
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

100
100
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

43
43
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

32
32
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

90
90
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

109
109
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

42
42
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

325
325
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

598
598
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

175
175
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

193
193
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

300
300
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

448
448
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

412
412
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

201
201
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

346
346
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

228
228
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

222
222

Meer sportnieuws