Aanzienlijk verlies RSCA: "Het zonnetje in onze kleedkamer"

door
Aanzienlijk verlies RSCA:

RSC Anderlecht staat andermaal voor een drukke wintermercato, vooral dan aan uitgaande zijde. De Brusselaars beschikken immers over een te ruime kern en willen hun salarisuitgaven naar omlaag krijgen door verschillende overbodige spelers van de hand te doen. Daarnaast dreigt Paars-Wit één van zijn sterkhouders kwijt te spelen.


Zo is de kans groot dat moederclub Brighton and Hove Albion beslist om de huurbeurt van Percy Tau vroegtijdig stop te zetten. De Zuid-Afrikaan wordt normaal gezien geleend tot eind dit seizoen. Maar door de Brexit zou hij nu toch in aanmerking kunnen komen van een Engelse werkvergunning. Iets waar men bij Brighton, dat volop tegen degradatie strijd, gebruik van wil maken om coach Graham Potter van extra aanvallende mogelijkheden te voorzien.

Vincent Kompany bevestigde donderdag het mogelijke vertrek. En hij onderstreepte op zijn persbabbel dat dit toch een aanzienlijk verlies zou betekenen. "De kans is groot dat we hem na nieuwjaar niet meer bij ons hebben, al is er nog een kleine mogelijkheid. Ik kan in elk geval zeggen dat ik heel tevreden ben met wat hij hier gebracht heeft, zowel op als naast het veld. Hij is een zonnetje in de kleedkamer en is heel veel waard voor ons. Percy zijn attitude is top en ook daarom denk ik dat Brighton hem misschien liever terug zal willen. Maar op dit moment is hij nog een speler van Anderlecht", aldus de RSCA-trainer bij Sporza.

LEES OOK: Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Indien Tau vertrekt, moet Anderlecht een rechtstreekse vervanger aantrekken ...

Meest recent

Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

63
63
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

82
82
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

53
53
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

163
163
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

62
62
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

31
31
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

341
341
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

324
324
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

64
64
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

232
232
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

152
152
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

40
40
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

269
269
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

55
55
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

622
622
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

604
604
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

234
234
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

183
183
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

208
208
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

325
325
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

302
302
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

82
82
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

430
430
'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

308
308
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

126
126

Meer sportnieuws