Mannaert vermijdt duur transferfiasco bij Club

door
Mannaert vermijdt duur transferfiasco bij Club

Het aan- en verkopen van spelers is nooit een exacte wetenschap. Iedere transfer houdt bepaalde risico's in en dat willen de Belgische clubs tot een minimum beperken. Dat geldt ook zo bij Club Brugge, nochtans de meest kapitaalkrachtige club van het land. 

KUNSTMATIGE VRAAGPRIJS 

Club Brugge zoekt al geruime tijd naar een ideale targetspits. In het tussenseizoen bekeek Vincent Mannaert verschillende opties, maar door uiteenlopende redenen drukte de manager niet door voor een transfer. Eén van de namen die de revue passeerde, was die van de Argentijnse spits Adolfo Gaich. De aanvaller maakte in de Argentijnse Primera Divison een grote impact, ook al telde hij toen slechts 21 lentes. Scoren deed hij vlotjes bij San Lorenzo, vorig seizoen eindigde hij de jaargang met vijf treffers in twaalf competitiematchen – waarvan hij er slechts zeven aanvatte als basisspeler.

Met 0,64 doelpunt per 90 minuten vond Gaich erg regelmatig de weg naar het doel. Enkel Carlos Tevez (Boca Juniors, 0,72) en Rafael Borré (River Plate, 0,76) konden in de Argentijnse competitie nog frequenter scoren. Anderzijds stak Gaich alle centrumspitsen – Tevez en Borré incluis– de loef af bij de efficiëntie voor het doel. Zowat 35 procent van alle vergaarde doelkansen wist Gaich namelijk om te zetten in een effectief doelpunt. Het was dergelijk profiel dat Club Brugge duidelijk mankeerde, al kwam hij wel met een hoog prijskaartje. 



Door zijn prima voetballende capaciteiten én neus voor doelpunten werd hij al meermaals vergeleken met Robert Lewandowski van Bayern München. Door de stijgende status van Gaich, als Argentijns U23-international onder meer, doken ook steeds meer raakvlakken op met zijn landgenoot Gonzalo Higuain. Twee voorbeelden die best wel kunnen tellen. De vraagprijs van San Lorenzo schommelde naar verluidt tussen een enorme dertien en vijftien miljoen euro, een prijs die vooral bepaald werd dankzij de interesse van Club Brugge maar ook van CSKA Moskou en Juventus. 

NIEUW DEBACLE VERMEDEN 

Naar verluidt was Vincent Mannaert bereid om een flinke investering te doen voor Adolfo Gaich, maar uiteindelijk trok de manager van Club de stekker uit de deal. Dertien à vijftien miljoen euro was toch iets te veel voor een jonge Zuid-Amerikaan, die op het Europese grondgebied per slot van rekening nog alles te bewijzen had. En dat hield Mannaert ook tegen, zo verklaarde hij recentelijk nog aan LN24. “Er speelden twee zaken. Om te beginnen waren we niet zeker van zijn directe meerwaarde. Hij is een jonge Zuid-Amerikaan, die zich zou moeten aanpassen en integreren. Op korte termijn vormde hij dus geen garantie.”



En wat blijkt. Adolfo Gaich verliet in augustus 2020 effectief zoals gepland zijn club San Lorenzo. Het eindstation werd echter niet Club Brugge of Juventus, maar wél CSKA Moskou. En niet voor de oorspronkelijk genoemde en kunstmatige dertien à vijftien miljoen euro, maar wel voor bijna de helft: 8,5 miljoen euro. Maar in Rusland slaat de motor van Gaich nog niet helemaal aan en haalde Vincent Mannaert dus zijn gram door de dure Argentijn niet naar België te brengen. Het zijn vijgen na pasen uiteraard, en het is ook nog afwachten hoe Gaich zich bij CSKA Moskou zal ontwikkelen, maar een nieuw prijzig debacle zoals David Okereke (acht miljoen euro) en Michael Krmencik (zes miljoen euro) werd aldus vermeden. 

HET GELIJK VAN MANNAERT 

Dit seizoen kon Adolfo Gaich namelijk maar één keer scoren in zeventien officiële wedstrijden voor CSKA Moskou, waarvan hij er slechts drie startte in de basiself. Amper één doelkans op zeven wist hij daarin te verzilveren. Dat is in eerste instantie een laag doelpuntengemiddelde, maar ook zijn zeven vergaarde doelkansen is enigszins zorgwekkend te noemen. Zijn frequentie (0,64 doelpunt per 90 minuten) en efficiëntie (35 procent) van bij San Lorenzo verwateren aldus in Rusland, waar hij nog respectievelijk 0,18 doelpunt per 90 minuten haalt en amper 14 procent efficiëntie. Het lijkt er dus naar dat Club Brugge een nieuw en duur transferfiasco vermeden heeft, want Vincent Mannaert en Philippe Clement wilden enkel een nummer negen die een directe impact kon maken. Hoewel het niet zeker is hoe Adolfo Gaich zich zou aanpassen aan de Jupiler Pro League, zijn prestaties in de Russische competitie geven Mannaert dus overschot van gelijk. 

JOUW MENING TELT:
Was dit een goeie zet van Mannaert?

Meest recent

‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

56
56
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

32
32
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

25
25
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

228
228
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

80
80
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

126
126
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

141
141
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

113
113
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

50
50
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

153
153
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

420
420
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

427
427
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

204
204
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

501
501
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1312
1312
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

90
90
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

125
125
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

162
162
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

100
100
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

599
599
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

191
191
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

289
289
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

406
406

Meer sportnieuws