Clement laakt beslissing Pro League: "Groot nadeel voor ons"

874 stemmen
Clement laakt beslissing Pro League:

In zowat heel Europa wordt weer volop gevoetbald en het aantal uitgestelde wedstrijden valt tot dusver behoorlijk goed mee. Toch heeft het corona-virus ook op dit seizoen een grote impact. De kalender is bijvoorbeeld zwaar onder druk komen te staan en voor een pak ploegen volgen de wedstrijden zich in sneltempo op.


Door het verplaatsen van het EK naar 2021 en de uitgestelde start van verschillende competities, waaronder de Europa en Champions League, zijn bepaalde teams momenteel bezig aan een ware wedstrijdmarathon. Zeker voor de clubs die ook Europees in actie komen is er van rust geen sprake. In verschillende competities werd daar op geanticipeerd door het aantal wissels op te trekken naar vijf stuks, waardoor men de spelers vaker rust kan gunnen en men makkelijker kan roteren.

Dat is onder meer het geval in de Bundesliga, Serie A, Ligue 1, La Liga én de Europese competities. De Pro League besloot echter om hier niet in mee te gaan en dat zorgt voor onbegrip bij een aantal trainers. Club Brugge-coach Philippe Clement toonde zich bijvoorbeeld kritisch voor deze beslissing. "Het is onmogelijk om elke wedstrijd even scherp te zijn. Het is vooral een groot nadeel dat we geen vijf wissels kunnen doen zoals onze tegenstanders in de Champions League. Dat is sowieso een nadeel voor alle Belgische ploegen die Europees spelen", klonk het op de Brugse clubwebstek.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De Pro League had ook vijf wissels moeten toelaten ...

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

0
0
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

6
6
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

18
18
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

110
110
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

73
73
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

95
95
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

35
35
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

55
55
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

47
47
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

46
46
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

196
196
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

107
107
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

32
32
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

271
271
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

169
169
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

46
46
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

315
315
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

243
243
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

786
786

Meer sportnieuws