'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

door
'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

Vorig seizoen lanceerde Vincent Kompany heel wat jongeren bij Anderlecht. Zo mocht Marco Kana al vroeg zijn debuut maken in het A-elftal. De middenvelder werd aanvankelijk in de verdediging geposteerd, maar dit seizoen wordt hij opnieuw op zijn natuurlijke positie uitgespeeld. Al is dat relatief, want vaak komt de tiener niet aan de bak.


Kompany geeft momenteel de voorkeur aan de driehoek Zulj-Sambi Lokonga-Tau en ook Cullen en Trebel lijken nog boven de 18-jarige youngster te staan in de hiërarchie. Kana kwam daardoor nog maar vijf keer in actie dit seizoen. Desondanks blijft de belangstelling voor zijn diensten maar groeien. Zo werd hij de voorbije weken al gelinkt aan diverse Italiaanse clubs, zoals Napoli en Atalanta. Maar ook de Premier League zou lonken. Volgens Calciomercato heeft Southampton immers Kana op zijn verlanglijstje gezet. De huidige nummer vijf in de Engelse competitie zou zijn verrichtingen met bijzondere aandacht volgen.

UPDATE 27/11
Het zou Southampton wel eens menens kunnen zijn om Kana binnekort naar Engeland te lokken, want het nieuws wordt nu ook overgenomen door Het Nieuwsblad. Mocht het werkelijk tot een degelijk bod komen, zet de jonge verdediger annex middenvelder Anderlecht voor een lastig dilemma. Paars-Wit liet eerder al verstaan liefst niet voortijdig afscheid te moeten nemen van haar voornaamste talenten, waarbij zelfs de recordtransfer van Jérémy Doku als iets te vroeg werd beschouwd. Per slot van rekening wist de winger voor zijn afscheid in het Lotto Park niets te winnen.

In het geval van Kana zou een vertrek zelfs nog voorbariger overkomen, vermits hij nog niet eens een vaste basisplaats wist af te dwingen. Desalniettemin valt niet uit te sluiten dat de Brusselaars zouden zwichten indien er een een bod van pakweg tien miljoen zou binnenkomen op de polyvalente kracht, die amper 22 matchen bij het A-elftal achter de kiezen heeft. Hoe dan ook kan Peter Verbeke gerust het onderste uit de kan proberen slepen. Kana ligt na zijn recente contractverlenging nog vast tot medio 2025 en is volgens Transfermarkt.com vandaag reeds 4,5 miljoen waard.

LEES OOK: ‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

Hoeveel is Kana volgens u waard?

Meest recent

'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

10
10
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

18
18
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

35
35
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

21
21
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

258
258
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

51
51
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

311
311
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

119
119
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

226
226
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

149
149
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

116
116
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

451
451
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

110
110
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

86
86
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

195
195
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

172
172
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

455
455
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

641
641
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

327
327
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

568
568
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

348
348
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1473
1473
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

416
416
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

216
216

Meer sportnieuws