'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

door
'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

Vorig seizoen lanceerde Vincent Kompany heel wat jongeren bij Anderlecht. Zo mocht Marco Kana al vroeg zijn debuut maken in het A-elftal. De middenvelder werd aanvankelijk in de verdediging geposteerd, maar dit seizoen wordt hij opnieuw op zijn natuurlijke positie uitgespeeld. Al is dat relatief, want vaak komt de tiener niet aan de bak.


Kompany geeft momenteel de voorkeur aan de driehoek Zulj-Sambi Lokonga-Tau en ook Cullen en Trebel lijken nog boven de 18-jarige youngster te staan in de hiërarchie. Kana kwam daardoor nog maar vijf keer in actie dit seizoen. Desondanks blijft de belangstelling voor zijn diensten maar groeien. Zo werd hij de voorbije weken al gelinkt aan diverse Italiaanse clubs, zoals Napoli en Atalanta. Maar ook de Premier League zou lonken. Volgens Calciomercato heeft Southampton immers Kana op zijn verlanglijstje gezet. De huidige nummer vijf in de Engelse competitie zou zijn verrichtingen met bijzondere aandacht volgen.

UPDATE 27/11
Het zou Southampton wel eens menens kunnen zijn om Kana binnekort naar Engeland te lokken, want het nieuws wordt nu ook overgenomen door Het Nieuwsblad. Mocht het werkelijk tot een degelijk bod komen, zet de jonge verdediger annex middenvelder Anderlecht voor een lastig dilemma. Paars-Wit liet eerder al verstaan liefst niet voortijdig afscheid te moeten nemen van haar voornaamste talenten, waarbij zelfs de recordtransfer van Jérémy Doku als iets te vroeg werd beschouwd. Per slot van rekening wist de winger voor zijn afscheid in het Lotto Park niets te winnen.

In het geval van Kana zou een vertrek zelfs nog voorbariger overkomen, vermits hij nog niet eens een vaste basisplaats wist af te dwingen. Desalniettemin valt niet uit te sluiten dat de Brusselaars zouden zwichten indien er een een bod van pakweg tien miljoen zou binnenkomen op de polyvalente kracht, die amper 22 matchen bij het A-elftal achter de kiezen heeft. Hoe dan ook kan Peter Verbeke gerust het onderste uit de kan proberen slepen. Kana ligt na zijn recente contractverlenging nog vast tot medio 2025 en is volgens Transfermarkt.com vandaag reeds 4,5 miljoen waard.

LEES OOK: 'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Hoeveel is Kana volgens u waard?

Meest recent

Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

4
4
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

25
25
VRT-bom ontploft: 'Van Gucht zorgt voor complete schokgolf'

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

24
24
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

54
54
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

165
165
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

279
279
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

459
459
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

287
287
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

227
227
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

280
280
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

114
114
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

488
488
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

166
166
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

57
57
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

64
64
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

70
70
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

139
139
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

318
318
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

247
247
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

387
387
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

419
419
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

116
116
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

187
187
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

185
185

Meer sportnieuws