'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

door
'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

Vorig seizoen lanceerde Vincent Kompany heel wat jongeren bij Anderlecht. Zo mocht Marco Kana al vroeg zijn debuut maken in het A-elftal. De middenvelder werd aanvankelijk in de verdediging geposteerd, maar dit seizoen wordt hij opnieuw op zijn natuurlijke positie uitgespeeld. Al is dat relatief, want vaak komt de tiener niet aan de bak.


Kompany geeft momenteel de voorkeur aan de driehoek Zulj-Sambi Lokonga-Tau en ook Cullen en Trebel lijken nog boven de 18-jarige youngster te staan in de hiërarchie. Kana kwam daardoor nog maar vijf keer in actie dit seizoen. Desondanks blijft de belangstelling voor zijn diensten maar groeien. Zo werd hij de voorbije weken al gelinkt aan diverse Italiaanse clubs, zoals Napoli en Atalanta. Maar ook de Premier League zou lonken. Volgens Calciomercato heeft Southampton immers Kana op zijn verlanglijstje gezet. De huidige nummer vijf in de Engelse competitie zou zijn verrichtingen met bijzondere aandacht volgen.

UPDATE 27/11
Het zou Southampton wel eens menens kunnen zijn om Kana binnekort naar Engeland te lokken, want het nieuws wordt nu ook overgenomen door Het Nieuwsblad. Mocht het werkelijk tot een degelijk bod komen, zet de jonge verdediger annex middenvelder Anderlecht voor een lastig dilemma. Paars-Wit liet eerder al verstaan liefst niet voortijdig afscheid te moeten nemen van haar voornaamste talenten, waarbij zelfs de recordtransfer van Jérémy Doku als iets te vroeg werd beschouwd. Per slot van rekening wist de winger voor zijn afscheid in het Lotto Park niets te winnen.

In het geval van Kana zou een vertrek zelfs nog voorbariger overkomen, vermits hij nog niet eens een vaste basisplaats wist af te dwingen. Desalniettemin valt niet uit te sluiten dat de Brusselaars zouden zwichten indien er een een bod van pakweg tien miljoen zou binnenkomen op de polyvalente kracht, die amper 22 matchen bij het A-elftal achter de kiezen heeft. Hoe dan ook kan Peter Verbeke gerust het onderste uit de kan proberen slepen. Kana ligt na zijn recente contractverlenging nog vast tot medio 2025 en is volgens Transfermarkt.com vandaag reeds 4,5 miljoen waard.

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Hoeveel is Kana volgens u waard?

Meest recent

Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

34
34
Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

59
59
Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

16
16
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

140
140
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

26
26
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

37
37
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

236
236
Vertrek met Gouden Schoen? Nieuwe transferwending Tzolis

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

605
605
'Nieuwe trainer Lammens: United nadert verrassende doorbraak'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

175
175
Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

284
284
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

107
107
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

459
459
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

59
59
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

150
150
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

227
227
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

122
122
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

58
58
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

216
216
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

409
409
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

436
436
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

194
194
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

107
107
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

506
506
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

598
598
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

153
153

Meer sportnieuws