'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

678 stemmen
'Toptalent stelt Anderlecht voor transferdilemma'

Vorig seizoen lanceerde Vincent Kompany heel wat jongeren bij Anderlecht. Zo mocht Marco Kana al vroeg zijn debuut maken in het A-elftal. De middenvelder werd aanvankelijk in de verdediging geposteerd, maar dit seizoen wordt hij opnieuw op zijn natuurlijke positie uitgespeeld. Al is dat relatief, want vaak komt de tiener niet aan de bak.


Kompany geeft momenteel de voorkeur aan de driehoek Zulj-Sambi Lokonga-Tau en ook Cullen en Trebel lijken nog boven de 18-jarige youngster te staan in de hiërarchie. Kana kwam daardoor nog maar vijf keer in actie dit seizoen. Desondanks blijft de belangstelling voor zijn diensten maar groeien. Zo werd hij de voorbije weken al gelinkt aan diverse Italiaanse clubs, zoals Napoli en Atalanta. Maar ook de Premier League zou lonken. Volgens Calciomercato heeft Southampton immers Kana op zijn verlanglijstje gezet. De huidige nummer vijf in de Engelse competitie zou zijn verrichtingen met bijzondere aandacht volgen.

UPDATE 27/11
Het zou Southampton wel eens menens kunnen zijn om Kana binnekort naar Engeland te lokken, want het nieuws wordt nu ook overgenomen door Het Nieuwsblad. Mocht het werkelijk tot een degelijk bod komen, zet de jonge verdediger annex middenvelder Anderlecht voor een lastig dilemma. Paars-Wit liet eerder al verstaan liefst niet voortijdig afscheid te moeten nemen van haar voornaamste talenten, waarbij zelfs de recordtransfer van Jérémy Doku als iets te vroeg werd beschouwd. Per slot van rekening wist de winger voor zijn afscheid in het Lotto Park niets te winnen.

In het geval van Kana zou een vertrek zelfs nog voorbariger overkomen, vermits hij nog niet eens een vaste basisplaats wist af te dwingen. Desalniettemin valt niet uit te sluiten dat de Brusselaars zouden zwichten indien er een een bod van pakweg tien miljoen zou binnenkomen op de polyvalente kracht, die amper 22 matchen bij het A-elftal achter de kiezen heeft. Hoe dan ook kan Peter Verbeke gerust het onderste uit de kan proberen slepen. Kana ligt na zijn recente contractverlenging nog vast tot medio 2025 en is volgens Transfermarkt.com vandaag reeds 4,5 miljoen waard.

LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Hoeveel is Kana volgens u waard?

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

167
167
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

188
188
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

62
62
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

412
412
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

77
77
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

291
291
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

41
41
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

79
79
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

129
129
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

262
262
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

75
75
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

815
815
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

220
220
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

302
302
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

447
447
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

90
90
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

553
553
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

312
312
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

312
312
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

90
90

Meer sportnieuws