Spanje heeft zaterdag in de Nations League maar net een verrassende nederlaag kunnen afwenden. Tegen Zwitserland miste Sergio Ramos maar liefst twee strafschoppen, maar Gerard Moreno redde in de slotfase nog een punt. Portugal zal zijn titel in de Nations League dan weer niet verlengen na een nederlaag tegen wereldkampioen Frankrijk.
Het moest een heuglijke avond worden voor Ramos, want met zijn 177ste cap passeerde hij Gianluigi Buffon als Europees recordinternational. Maar het werd een nachtmerrie. Nadat Freuler de Zwitsers verrassend op voorsprong gebracht had, liet Ramos tot twee keer toe vanop de stip de kans liggen om Spanje langszij te brengen. Zijn eerste penalty trof de lat, de tweede werd gestopt door Sommer. Pas in de slotminuut kon Moreno alsnog voor 1-1 zorgen.
Portugal zal de Nations League dan weer niet winnen, want het is uitgeschakeld voor groepswinst na een thuisnederlaag tegen Frankrijk. Kanté scoorde het enige doelpunt, zijn eerste goal voor Les Bleus in meer dan vier jaar. Duitsland haalde tegen Oekraïne dan weer een achterstand op. Yaremchuk had de bezoekers verrassend op voorsprong gebracht, maar Sané en twee keer Werner zetten orde op zaken.
Alle uitslagen:
Portugal - Frankrijk 0-1
Zweden - Kroatië 2-1
Duitsland - Oekraïne 3-1
Zwitserland - Spanje 1-1
LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België
Jannick Lanckriet