Mokerslag Standard: broodnodige deal springt af

door
Mokerslag Standard: broodnodige deal springt af

Tegen het einde van het jaar moeten alle Belgische clubs hun jaarrekeningen neerleggen bij de Nationale Bank. Bij Standard Luik lijken de cijfers alvast voorspoedig te zijn, want de club boekte in theorie een winst van 189.983 euro. Maar helemaal rooskleurig blijkt de situatie toch niet te zijn.


In La Tribune werd het 'goede nieuws' rond de jaarrekening van Standard Luik onmiddellijk ontkracht. Volgens RTBF-journalist Thierry Luthers heeft de Luikse club meer problemen dan men laat uitschijnen. "De totale schuld is gestegen van 40,7 miljoen euro naar 51,7 miljoen euro. De loonlijst is zelfs met 4,4 miljoen euro gestegen. Dat is ongeveer 12% hoger dan vorig jaar. Tenslotte worden ook de kortetermijnschulden van de club niet voldoende gedekt", luidt het in de Waalse tegenhanger van Extra Time.

UPDATE 10/11
Financieel gezien staan de Luikenaars er dus minder goed voor dan gemeld. En nu incasseert de club opnieuw een flinke tegenvaller. Zo meldt La Dernière Heure dat de overname-deal met François Fornieri dan toch niet zal doorgaan. De sterke man achter farmabedrijf Mithra zou een groot deel van de aandelen overnemen en de club van een broodnodige financiële injectie voorzien. Maar nu blijkt het akkoord alsnog in het water te zijn gevallen.

Volgens LDH heeft voorzitter Bruno Venanzi nog voldoende tijd om andere mogelijke investeerders te vinden. Bij Het Laatste Nieuws schat men de situatie echter veel pessimistischer in. Daar plaats men zelfs vraagtekens bij het behalen van de proflicentie. Imiddels heeft ook Standard zelf het nieuws bevestigd. "Standard de Liège en Bruno Venanzi hebben de onderhandelingen met de heer Fornieri over een kapitaalsverdeling van de NV Standard de Liège stopgezet. Met meer dan 99% van de aandelen van de club blijft Bruno Venanzi de hoofdaandeelhouder en Voorzitter van de club", klonk het op de clubwebstek.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

Vindt u Venanzi een goede voorzitter voor Standard?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: scouts grootmacht in tribune'

Club Brugge is doorheen heel Europa hét gespreksonderwerp na het fraaie 3-3 gelijkspel tegen ...

17
17
De 11 namen: Fink hakt knopen door bij KRC Genk

In de Europa League gaat KRC Genk donderdag op bezoek bij SC Braga. Een uurtje voor de aftrap ...

27
27
Essevee bestolen: Vandenbroeck velt laatste oordeel

Zulte Waregem tuimelde vorig weekend op pijnlijke wijze uit de top zes. Het kreeg een 1-4 om de oren ...

22
22
Vandenbempt ziet enorme boost: "Verhaeghe glimde van trots"

Club Brugge gaat deze week over de tongen in heel Europa. Het leverde woensdagavond immers een zeer ...

119
119
Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Er is bij AA Gent beterschap ten opzichte van vorig seizoen, maar om zich in de strijd om te prijzen ...

55
55
Opvallend: Belgisch toptalent geeft op zijn 26ste al de brui

Het lijkt erop dat er nog heel wat talent zit aan te komen in het Belgische voetbal, maar het blijft ...

71
71
Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

37
37
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

19
19
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

434
434
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

134
134
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

264
264
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

213
213
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

394
394
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

138
138
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

53
53
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

152
152
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

525
525
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

177
177
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

191
191
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

57
57
Seys maakt zijn rapport op na examen tegen Yamal

Club Brugge heeft woensdagavond indruk gemaakt door in de Champions League FC Barcelona in bedwang ...

151
151
Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

97
97
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

565
565
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

394
394
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

389
389

Meer sportnieuws