Mokerslag Standard: broodnodige deal springt af

door
Mokerslag Standard: broodnodige deal springt af

Tegen het einde van het jaar moeten alle Belgische clubs hun jaarrekeningen neerleggen bij de Nationale Bank. Bij Standard Luik lijken de cijfers alvast voorspoedig te zijn, want de club boekte in theorie een winst van 189.983 euro. Maar helemaal rooskleurig blijkt de situatie toch niet te zijn.


In La Tribune werd het 'goede nieuws' rond de jaarrekening van Standard Luik onmiddellijk ontkracht. Volgens RTBF-journalist Thierry Luthers heeft de Luikse club meer problemen dan men laat uitschijnen. "De totale schuld is gestegen van 40,7 miljoen euro naar 51,7 miljoen euro. De loonlijst is zelfs met 4,4 miljoen euro gestegen. Dat is ongeveer 12% hoger dan vorig jaar. Tenslotte worden ook de kortetermijnschulden van de club niet voldoende gedekt", luidt het in de Waalse tegenhanger van Extra Time.

UPDATE 10/11
Financieel gezien staan de Luikenaars er dus minder goed voor dan gemeld. En nu incasseert de club opnieuw een flinke tegenvaller. Zo meldt La Dernière Heure dat de overname-deal met François Fornieri dan toch niet zal doorgaan. De sterke man achter farmabedrijf Mithra zou een groot deel van de aandelen overnemen en de club van een broodnodige financiële injectie voorzien. Maar nu blijkt het akkoord alsnog in het water te zijn gevallen.

Volgens LDH heeft voorzitter Bruno Venanzi nog voldoende tijd om andere mogelijke investeerders te vinden. Bij Het Laatste Nieuws schat men de situatie echter veel pessimistischer in. Daar plaats men zelfs vraagtekens bij het behalen van de proflicentie. Imiddels heeft ook Standard zelf het nieuws bevestigd. "Standard de Liège en Bruno Venanzi hebben de onderhandelingen met de heer Fornieri over een kapitaalsverdeling van de NV Standard de Liège stopgezet. Met meer dan 99% van de aandelen van de club blijft Bruno Venanzi de hoofdaandeelhouder en Voorzitter van de club", klonk het op de clubwebstek.

POLL: Vindt u Venanzi een goede voorzitter voor Standard?

Meest recent

Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

27
27
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

27
27
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

51
51
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

133
133
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

84
84
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

239
239
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

151
151
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

118
118
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

193
193
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

184
184
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

140
140
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

83
83
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

112
112
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

117
117
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

225
225
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260

Meer sportnieuws