Club Brugge kon zondagmiddag de rug rechten met een goeie wedstrijd op KRC Genk en kwam vooral in de eerste helft sterk voor de dag. Ook Hans Vanaken haalde voor rust opnieuw een acceptabel niveau, de Gouden Schoen wist zelfs te scoren. Maar over het algemeen was zijn start van het seizoen zeer pover.
Op de eerste helft in de Luminus Arena na, slaagde Vanaken er tot dusver amper in om zijn stempel te drukken op het Brugse spel. Een groot verschil met de voorbije seizoenen. Toen was de Limburgse spelmaker telkens betrokken bij minimum 30% van de totale doelpuntenproductie bij Blauw-Zwart. Met één doelpunt en één assist in vijf officiële wedstrijden is zijn gemiddelde nu niet slechter, al komt dat vooral omdat Club zelf nog maar zes keer scoorde (waarvan vier keer tegen Eupen).
Maar vooral in de passing en het verdelen van het spel, nochtans zijn sterkste punten, is Vanaken veel minder aanwezig. Bij Sport/Voetbalmagazine wijst men erop dat dit vooral met de speelwijze te maken heeft. Zo werden de voorbije weken bij Club veel meer solo-acties en dribbels opgezet. Doorgaans van de flankspelers als Emmanuel Dennis en vooral Krépin Diatta. Daardoor wordt Vanaken vaker overgeslagen in de acties.
En dat is toch een probleem voor een typische spelverdeler. S/VM berekende dat Vanaken wel vaker voor een dribbel kiest en sneller zijn eigen kans waagt, maar dat zijn niet zijn sterkste punten. Aan coach Philippe Clement dus om met een oplossing te komen om zijn sterspeler weer aan het draaien te krijgen. De veldbezetting van zondag, met teamspeler David Okereke op links, leek alvast een stap in de goede richting.
LEES OOK: De cijfers achter de grijze seizoensstart van Vanaken
LEES OOK: 'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'
Kobe K