EXCLUSIEF: Club polst naar 'Chileense Messi': “Al contact gehad”

door
EXCLUSIEF: Club polst naar 'Chileense Messi': “Al contact gehad”

Op zoek naar fris en uniek talent boorde Club Brugge in de voorbije twee decennia meerdere Zuid-Amerikaanse markten aan. Die speurtocht leverde enkele succesvolle transfers op, maar finaal sloeg de balans toch eerder negatief uit. Voor de laatste voltreffer die de Atlantische Oceaan rechtstreeks richting Brugge overstak, moeten we zelfs al terug naar de zomer van 2014 toen Club ene José Izquierdo oppikte in Colombia. Bijna zes jaar na dato wil Blauw-Zwart dat kunststukje herhalen, maar dan in de Chileense Primera Division. Daar wordt naar verluidt naar Matias Cavalleri gelonkt. Wij namen contact op met zijn entourage.


CHILEENSE MESSI

Op 28 januari 2020, vlak voor de coronacrisis volledig losbrak, werd de nieuwe Chileense jaargang afgetrapt in Curico. De plaatselijke thuisploeg Curico Unido nam het toen op tegen Deportes La Serena, zij het zonder hun 22-jarige winger. Cavalleri, dé grote revelatie van het vorige seizoen, vertoefde op dat moment immers in Colombia. Daar mocht hij als beloning voor zijn gesmaakte prestaties in 2019 de Chileense U23 vertegenwoordigen in de kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen.

(c) Instagram maticavalleri24

Cavalleri kwam er drie keer in actie, onder meer tegen het Argentinië van Adolfo Gaich – de peperdure spits die afgelopen winter zo lang transferprioriteit nummer één bleef in Jan Breydel. Samen met zijn selectie op zich was het een zoveelste bewijs van de jonge Chileen zijn alsmaar groeiende status in zijn thuisland. Nochtans verliep de carrière van de kleine en vinnige flankaanvaller – Cavalleri meet slechts één meter 68 – aanvankelijk niet bepaald op wieltjes.

Geboren in de Chileense hoofdstad Santiago genoot hij het leeuwendeel van zijn jeugdopleiding in Argentinië. Cavalleri droomde er dan ook van om door te breken bij Newell's Old Boys, de club waar ene Lionel Messi als tiener nog aan de slag was, maar in Rosario was men niet overtuigd. Op 16-jarige leeftijd volgde al een uitleenbeurt aan Catolica, terug in zijn thuisland. Pas drie jaar later, in 2018, trok hij de deur bij Newell’s definitief achter zich dicht voor een verhuis naar Curico Unido.

“AL CONTACT MET CLUB”

Terug in Chili, het geboorteland van zijn moeder, ontwikkelde Cavalleri zich plots razendsnel. Eerst nog als invaller, tot de winger zich vorig jaar in mum van tijd tot een van de smaakmakers van Curico – én de Primera Division in zijn geheel – ontpopte. Dankzij zijn energieke spelstijl en technische capaciteiten dook zijn naam al snel op als een speler om in de gaten te houden. Het Chileense Encancha tipt hem zelfs als één van de tien youngsters die zullen schitteren eens de nationale competitie hervat, al schat Transfermarkt zijn marktwaarde nog steeds op minder dan een half miljoen.

(c) Instagram maticavalleri24 

Ook de Brugse scouts kunnen dat ongetwijfeld beamen, want volgens vader Fabio zijn de gesprekken met Blauw-Zwart reeds aan de gang. "Er is al contact geweest tussen Curico en Club over Matias", vertrouwt pa Cavalleri, die tevens als zaakwaarnemer voor zijn zoon optreedt, ons toe. De interesse van Blauw-Zwart kan hem dan ook bekoren. "Matias krijgt verschillende aanbiedingen, maar het liefst wil hij in Europa voetballen. Hij is erg gecharmeerd door de interesse van Club en hoopt zelfs dat de piste echt concreet wordt vooraleer hij over andere aanbiedingen moet beslissen."

KWALITEITEN VAN CAVALLERI

De clan-Cavalleri ziet het dus alvast zitten, maar is de winger wel een potentiële meerwaarde in Jan Breydel? Gezien zijn positie als rechtsbuiten zou hij wel eens zomaar de vervanger of zelfs concurrent van Krépin Diatta kunnen worden. Revelatie in Primera Division, U23-international voor Chili, dromen van Europa... Het leest allemaal wel leuk, maar dat is toch nog heel andere koek voor iemand die nog maar pas komt piepen. Desalniettemin zit het met zijn basiskwaliteiten alvast snor.

Vorig seizoen leverde Cavalleri bijvoorbeeld een hoog gemiddelde van 0,3 assists per 90 minuten af, waarmee hij zich in de Chileense top 10 nestelde. In de Jupiler Pro League doen slechts drie flankspelers beter, Diatta zit zelfs amper aan de helft. Uiteraard kunnen we het niveau van de Belgische competitie niet vergelijken met dat in Chili, maar het geeft een goede indicatie van Cavalleri zijn speelstijl. Het creëren van kansen komt daarbij duidelijk naar voren als zijn grootste kwaliteit.

(c) Instagram maticavalleri24 

Tenslotte liet hij ginds tevens 6,94 geslaagde offensieve acties per duel optekenen, opnieuw goed voor een plekje in de top 10. Diatta legt met 7,83 stuks nog net iets straffere cijfers voor, maar is daarmee op dat gebied meteen ook de meest bepalende speler in Philippe Clement zijn hele selectie. Cavalleri zou met zijn ondernemingszin wel alle andere spelers in de Brugse kern aftroeven, toch niet verkeerd. Al is hij vandaag wel nog altijd verre van een volledig afgewerkt product.

Behalve zijn vanzelfsprekende beperkingen op fysiek vlak, mag de efficiëntie immers gerust omhoog. Niet alleen op statistisch vlak, al is drie treffers en vijf assists in 31 optredens nu ook geen schande, maar vooral wat zijn dribbels betreft. Cavalleri zette vorig seizoen wekelijks 9,19 individuele acties in, het vijfde hoogste aantal in Chili, waarvan slechts 49 procent succesvol was. Dan passeert Diatta, die wel maar 7,38 pogingen onderneemt, met een accuraatheid van 60% heel wat vlotter zijn man.

OP HET GOEDE SPOOR

Izquierdo, Carlos Bacca, Ronald Vargas, Andres Mendoza,... Ondanks de recente missers, heeft Club ook heel wat goede ervaringen met zaakjes doen in Zuid-Amerika. Cavalleri bezit misschien wel het potentieel om uit te groeien tot een nieuw succesverhaal, al moet hij zich net als zijn voorgangers dan wel aanpassen aan West-Europa én zijn werkpunten hard aanpakken. Als hij daartoe bereid is, dan zit Blauw-Zwart op het goede spoor in de zoektocht naar vers Zuid-Amerikaans goud.

Het Mexicaanse Necaxa zou zich wel in de strijd willen mengen, maar vader Fabio laat er weinig twijfel over bestaan wat de voorkeursbestemming is. “Matias kijkt ernaar uit om in Europa te spelen. Naast zijn grote voetbalkwaliteiten is hij nog jong, maar wel heel professioneel. Bovendien heeft hij ook een Spaans paspoort”, klinkt het duidelijk. Dat laatste kan alvast een eventuele troefkaart zijn bij een latere doorverkoop naar een van de grotere competities.

Het laatste woord is voor Matias zelf, maar die concentreert zich – zoals het hoort – vooral op zijn sportieve ontwikkeling. “Van wat ik begrijp, zijn mijn vertegenwoordigers met Curico en Club Brugge praten. Maar de waarheid is dat ik mij daar liever buiten houd. Ik ga gewoon wachten op het verdere nieuws!”

LEES OOK: 'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

2
2
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

19
19
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

69
69
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

78
78
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

56
56
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1206
1206
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

416
416
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

176
176
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

117
117
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

572
572
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

54
54
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

26
26
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

38
38
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

113
113
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

353
353
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

222
222
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

645
645
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

88
88
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

278
278
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

83
83
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

102
102
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

488
488
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

457
457
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

417
417
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

390
390

Meer sportnieuws