VN-lezer overduidelijk: zo zal de JPL er volgend seizoen uitzien

door
VN-lezer overduidelijk: zo zal de JPL er volgend seizoen uitzien

De coronacrisis hakt er ook serieus in op vlak van het Belgische voetbal. De rest van het huidige seizoen zal (naar alle waarschijnlijkheid) niet meer worden afgewerkt, waardoor er enkele belangrijke knopen zullen moeten worden doorgehakt naar volgend seizoen toe.

Peter Croonen gaf namelijk aan dat ook de terugwedstrijd van de promotiefinale tussen Beerschot en OH Leuven normaliter niet zal kunnen doorgaan. Logischerwijs zouden beide clubs dan ook de overstap maken naar de JPL. De roep naar een competitiehervorming wordt dan ook steeds groter.

Wij vroegen aan onze lezers of die er ook daadwerkelijk zal komen, en die waren overduidelijk. Uit meer dan 1000 stemmen denkt 84 procent namelijk aan een nieuw format. In een andere poll werd ook meteen duidelijk hoe die er dan zou moeten uitzien. Namelijk met 18 clubs, en zónder Play-Offs. Ook daar was er een grote meerderheid van 81 procent.


LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Dat zou het beste zijn voor het Belgische voetbal...

Meest recent

Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

11
11
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

48
48
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

17
17
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

51
51
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

84
84
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

45
45
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

218
218
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

142
142
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

159
159
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

107
107
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

78
78
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

106
106
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

41
41
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

194
194
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

244
244
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

243
243
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

79
79
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

479
479
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

448
448
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

91
91
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

73
73
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

123
123
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

73
73
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

202
202

Meer sportnieuws