Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Vandaag komen we aan bij de centrale middenvelder, ofte ‘nummer 8’. De opties worden steeds talrijker, waardoor we heel wat spelers onrecht moeten aandoen door ze niet te selecteren, of op een andere positie moeten uitspelen. Zo kan u voor deze positie kiezen uit onderstaande namen, waar spelers als Vormer, Milinkovic-Savic of andere Baseggio's al uit de boot zijn gevallen.

Intussen kan u ook nog altijd stemmen voor: beste doelman, rechtsachter, linksachter, cv rechts, cv links en de verdedigende middenvelder.

Yaya Touré



Behoorde tot eerste lichting Ivorianen die in 2001 bij KSK Beveren aankwamen. Touré was ongetwijfeld de meest getalenteerde van de hele bende, en bouwde een schitterende carrière uit bij onder meer FC Barcelona en Manchester City.

Marouane Fellaini



Onderdeel van de gouden driehoek op het middenveld van Standard met Defour en Witsel. Was de eerste die vertrok, destijds voor een recordbedrag van 20 miljoen euro naar Everton. Was ook vaste waarde bij de Rode Duivels.

Vadis Odjidja



Misschien een gecontesteerde naam, maar Odjidja heeft toch zijn strepen al verdiend in België. Speelde enkele wedstrijden bij Anderlecht, maar kwam pas echt aan de oppervlakte bij Club Brugge waar hij bijna 200 wedstrijden speelde. Na een woelige buitenlandse periode nu ook bij AA Gent de absolute patron.

Hans Vanaken



Uiteraard eerder een nummer tien, maar zoals gezegd moeten we sommige spelers uit positie zetten. En wat ons betreft heeft Vanaken absoluut zijn plaats in deze lijst. Nog net iets meer dan ploegmaat Ruud Vormer. Ieder seizoen opnieuw absolute top in België.

Alejandro Pozuelo



Net zoals Vanaken speelt hij eerder hoger op het veld, maar in tegenstelling tot de Bruggeling kan Pozuelo ook zeker zijn streng trekken als een nummer ‘8’. Qua capaciteit één van de beste voetballers die de JPL de laatste jaren heeft gezien.

Youri Tielemans



Uiteraard mocht ook deze naam niet ontbreken, en won hij eigenlijk het pleit van zijn makker Dennis Praet. Behoort bij de grootste talenten die Anderlecht ooit heeft voortgebracht, en wordt aanzien als de toekomstige patron van de Duivels.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Voor wie kiest u?

Meest recent

Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

31
31
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

113
113
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

62
62
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

79
79
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

382
382
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

212
212
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

110
110
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

481
481
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

389
389
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

567
567
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

229
229
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

440
440
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

331
331
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

87
87
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

525
525
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

342
342
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

105
105
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

219
219
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

571
571
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

300
300
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

75
75
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

117
117
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

46
46
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

480
480
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

451
451

Meer sportnieuws