Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

5765
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Wie verkies jij?

Meest recent

Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

1
1
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

32
32
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

114
114
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

40
40
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

79
79
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

325
325
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

329
329
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

77
77
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

150
150
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

317
317
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

89
89
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

380
380
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

311
311
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

762
762
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

348
348
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

542
542
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

361
361
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

135
135
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1249
1249
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

371
371
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

1025
1025
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

134
134
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

866
866
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

478
478

Meer sportnieuws