Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

5765 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

Wie verkies jij?

Meest recent

Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

11
11
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

40
40
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

39
39
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

124
124
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

199
199
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

29
29
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

29
29
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

184
184
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

318
318
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

183
183
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

155
155
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

120
120
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

366
366
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

312
312
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

245
245
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

212
212
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

442
442
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

227
227
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

434
434
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

379
379
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

249
249
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

175
175
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

87
87
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

342
342
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1372
1372

Meer sportnieuws