Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

4366
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

U kan momenteel al stemmen voor:

De beste doelman
De beste rechtsback
De beste centrale verdediger (rechts)
De beste centrale verdediger (links)

Vandaag voegen we daar de linksachter aan toe. Westerlo-legende Jefke Delen haalde onze selectie nét niet, onderstaande vijf namen deden dat wél.

Ivica Dragutinovic



Eind jaren negentig was hij actief voor AA Gent, maar na de eeuwwisseling vertrok hij naar Standard. Daar verbleef hij iets meer dan vijf jaar, en groeide uit tot een clubicoon. Speelde ook als centrale verdediger, maar ook de linksachter was hem zeker niet vreemd.

Peter Van Der Heyden



Uiteraard één van de pionnen in het succesvolle Club Brugge van Trond Sollied begin jaren 2000. Speelde 150 wedstrijden voor Blauw-Zwart en was 21-voudig international.

Olivier Deschacht



Intussen al een echte routinier, want draait dan ook al mee sinds 2001, wanneer hij zijn debuut maakte voor Anderlecht. Werd een absoluut clubicoon met zeventien jaar dienst. In het begin van zijn carrière linksachter, later verschoof hij naar het centrum.

Sebastien Pocognoli



Stapte in de jeugd over van Standard naar Racing Genk, waar hij twee jaar later zijn profdebuut maakte en vier jaar verbleef. Na een periode bij AZ terug op Sclessin om ook daar zo’n vier jaar te spelen. Kende nog een buitenlandse periode, en speelde daarna nog eens drie seizoenen voor Standard.

Nana Asare



Intussen een boegbeeld van het huidige AA Gent, maar kwam in België aan de oppervlakte bij KV Mechelen. Kende daar vier succesvolle seizoenen die hem een transfer naar Utrecht opleverden. Daar haalden de Buffalo’s hem weg in 2013 en is hij daar intussen goed voor meer dan 250 wedstrijden.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Wie moet het halen volgens u?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

11
11
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

10
10
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

30
30
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

116
116
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

24
24
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

87
87
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

176
176
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

81
81
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

892
892
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

858
858
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

151
151
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

131
131
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws