Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

4366
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

U kan momenteel al stemmen voor:

De beste doelman
De beste rechtsback
De beste centrale verdediger (rechts)
De beste centrale verdediger (links)

Vandaag voegen we daar de linksachter aan toe. Westerlo-legende Jefke Delen haalde onze selectie nét niet, onderstaande vijf namen deden dat wél.

Ivica Dragutinovic



Eind jaren negentig was hij actief voor AA Gent, maar na de eeuwwisseling vertrok hij naar Standard. Daar verbleef hij iets meer dan vijf jaar, en groeide uit tot een clubicoon. Speelde ook als centrale verdediger, maar ook de linksachter was hem zeker niet vreemd.

Peter Van Der Heyden



Uiteraard één van de pionnen in het succesvolle Club Brugge van Trond Sollied begin jaren 2000. Speelde 150 wedstrijden voor Blauw-Zwart en was 21-voudig international.

Olivier Deschacht



Intussen al een echte routinier, want draait dan ook al mee sinds 2001, wanneer hij zijn debuut maakte voor Anderlecht. Werd een absoluut clubicoon met zeventien jaar dienst. In het begin van zijn carrière linksachter, later verschoof hij naar het centrum.

Sebastien Pocognoli



Stapte in de jeugd over van Standard naar Racing Genk, waar hij twee jaar later zijn profdebuut maakte en vier jaar verbleef. Na een periode bij AZ terug op Sclessin om ook daar zo’n vier jaar te spelen. Kende nog een buitenlandse periode, en speelde daarna nog eens drie seizoenen voor Standard.

Nana Asare



Intussen een boegbeeld van het huidige AA Gent, maar kwam in België aan de oppervlakte bij KV Mechelen. Kende daar vier succesvolle seizoenen die hem een transfer naar Utrecht opleverden. Daar haalden de Buffalo’s hem weg in 2013 en is hij daar intussen goed voor meer dan 250 wedstrijden.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Wie moet het halen volgens u?

Meest recent

Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

36
36
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

52
52
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

97
97
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

102
102
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

983
983
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

234
234
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

215
215
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

227
227
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

74
74
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

191
191
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

208
208
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

89
89
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

72
72
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

30
30
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

119
119
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

305
305
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

194
194
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

443
443
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

369
369
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

153
153
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

170
170
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

262
262
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

241
241
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

300
300

Meer sportnieuws