Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

door
Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

Als er één club achter de dreigementen van de UEFA jegens de Jupiler Pro League staat, dan is het wel RSC Anderlecht. Sporting wilde namelijk via de play-offs graag nog Europees voetbal halen. Maar er is meer. 

Naast het waterkansje om Europees voetbal te halen, betekent de stopzetting van de JPL ook een stevige daling van inkomsten. En ook al had Sporting de kaarten niet meer in eigen handen om play-off 1 te halen, het was nog steeds hét grote doel van dit seizoen. Daarom keek voorzitter Marc Coucke meteen naar de UEFA toen de Pro League besliste om de Belgische competitie stil te leggen, al moet dat volgende week nog officieel bekrachtigd worden.

Volgens Het Nieuwsblad weet Anderlecht dat een stroming van Europese clubs uit Engeland, Spanje, Italië en Duitsland er ook nog over nadenkt om het seizoen te kunnen afwerken voor augustus 2020. Desnoods zonder publiek, maar op deze manier mislopen de desbetreffende competities eventuele schadeclaims van tv-zenders en andere media. En kunnen er alsnog wedstrijdrecettes en andere inkomsten worden gegenereerd.

Anderlecht hoopt dan ook via Michaël Verschueren, wiens rol danig werd ingeperkt de voorbije weken, een stopzetting van de competitie tegen te gaan. Zoals bekend is Verschueren al sinds 2013 bestuurslid, én zelfs financieel verantwoordelijke van de ECA (European Club Association), een overkoepelde werkgroep waar clubs zoals PSG, FC Barcelona, Juventus en Ajax worden vertegenwoordigd. Volgens Het Nieuwsblad kan de ECA de koers van de UEFA stevig beïnvloeden. En misschien ook het huidig seizoensverloop van de Belgische competitie?

UPDATE 07/04

Het lijkt er dan toch op dat Anderlecht zijn kar heeft gekeerd in zijn strijd om nog verder te willen voetballen. Dat blijkt uit de woorden van CEO Karel Van Eetvelt. Meer zelfs. Hij stelt dat Verschueren inderdaad zal gaan lobbyen bij de UEFA, maar dan wel om het algemene Belgische standpunt te verdedigen: “Michael Verschueren de beslissing van de Jupiler Pro League bij zijn collega’s van de ECA met alle goeie argumenten verdedigen. De UEFA heeft geen juridische grond om Belgische clubs uit de Europese bekers te were”, klinkt het op de webstek van Paars-Wit.

Verschueren zal bij de UEFA dus trachten om sancties te vermijden voor de Belgische clubs: “Elk land heeft zijn eigen dynamiek om met dit soort crisissituaties om te gaan. Wij gaan de landen die erop hopen om de competitie nog wel af te werken, niet de les spellen, maar wij gaan wel de Belgische beslissing verdedigen. Voor wie er mocht aan twijfelen, Michael Verschueren zal een waardige pleitbezorger van het Belgische standpunt zijn.”

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Knap van Anderlecht?

Meest recent

Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

39
39
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

39
39
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

129
129
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

125
125
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

105
105
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

162
162
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

144
144
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

629
629
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

182
182
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

142
142
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

738
738
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

415
415
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

144
144
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

247
247
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

812
812
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

358
358
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

226
226
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

65
65
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

37
37
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

262
262
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

96
96
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

575
575
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

208
208
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

201
201
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

43
43

Meer sportnieuws