Ex-ref duidelijk: "Diatta én Mata hadden rood kunnen krijgen"

door
Ex-ref duidelijk:

Het is nu al uitkijken naar het oordeel van het Referee Department over de topper van zondagmiddag tussen KRC Genk en Club Brugge. Blauw-Zwart won met 1-2 in de Luminus Arena na een bijzonder bitsige wedstrijd. Daarbij liet de wedstrijdleiding heel wat flagrante fouten onbestraft.


In zijn reactie achteraf toonde Genk-coach Hannes Wolf zich erg scherp voor de arbitrage omdat Eder Balanta vrijuit ging na een gemene elleboogstoot op Sébastien Dewaest én vond hij dat zijn ploeg een penalty had moeten krijgen na een vermeende handsbal van Mats Rits. In het Brugse kamp kon men dan weer terecht klagen over de vuile fout van Eboue Kouassi op Charles De Ketelaere. Maar er waren nog enkele bedenkelijke fases.

Zo liep Krépin Diatta eerst een gele kaart op na het opstootje aan de zijlijn. En niet veel later verkocht de Senegalese winger van Club een harde trap aan Kristian Thorstvedt toen hij een (onmogelijke) bal wou veroveren. "Diatta trapt vrijwillig op een tegenstander die uit balans is. Hij had geen enkele kans om de bal te spelen. Het was vooral frustratie want enkele minuten eerder was er dat nerveuze moment in de neutrale zone. Daar had Diatta volgens mij ook rood verdiend", stelt oud-scheidsrechter Stéphane Breda bij RTBF.

Maar ook Clinton Mata kwam volgens de ex-ref goed weg. De verdediger van Club ging enkele keren over het randje in zijn interventies en ging op een bepaald moment zelfs neus aan neus staan met scheidsrechter Erik Lambrechts. "Mata stond heel erg dicht bij zijn tweede geel. In de eerste plaats omdat hij hoofd aan hoofd ging staan met de ref en vervolgens maakte hij ook nog een onsportieve fout", aldus Breda.

LEES OOK: Nieuwe elementen duiken op: goal Standard onterecht afgekeurd?

Had Diatta rood verdiend?

Meest recent

Rode Duivels krijgen uitstekend nieuws vanuit Wales

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om zich voor te bereiden op een cruciaal tweeluik. In de ...

9
9
Degryse doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondag weer helemaal opengegooid. Het ...

85
85
Opletten voor Anderlecht: enorme valkuil voor De Cat

De zege in de klassieker tegen Standard deed Anderlecht zondag heel veel deugd. Het mocht voor die ...

33
33
Courtois belachelijk gemaakt: "Rommel uit Anderlecht"

Thibaut Courtois mocht vorige week (even) proeven van de kapiteinsband bij Real Madrid. Een grote ...

80
80
Briljante zet Hayen: "Daardoor wint Club de wedstrijd"

De Jupiler Pro League is zondag weer een beetje spannender geworden, met dank aan Club Brugge. Dat ...

154
154
'Van Bommel geeft jawoord aan buitenlandse topclub'

Het is nog steeds wachten tot we Mark van Bommel weer ergens in een dugout zien, intussen toch al ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Goudhaantje Anderlecht gegeerd, wending rond Kane'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
Lichtpunt ‘krampachtig’ Anderlecht: “Klasse en flair”

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een belangrijke zege in de Jupiler Pro League. Rivaal ...

137
137
Ajax verwoest Mokio: “Echt niet te geloven, zo nochalant”

De wereld lag vorig seizoen aan de voeten van Jorthy Mokio. Op 17-jarige leeftijd brak de verdediger ...

72
72
“Bezopen kop!” – Brusselmans richt pijlen op Tom Waes

Tom Waes mag dan al jarenlang de gouden jongen van de openbare omroep zijn, sinds zijn dronken crash ...

107
107
‘Volgende miljoenentransfer Club Brugge voor de deur’

Club Brugge zag afgelopen zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De kassa rinkelde ferm bij ...

303
303
Vandenbempt ziet zorgen bij topclub: "Onbegrijpelijk!"

De eerste tien speeldagen liggen achter de rug, maar het niveau in de Jupiler Pro League was tot op ...

283
283
Renard en Borguet aan zet: "Er komen snel aanbiedingen"

Bij RSC Anderlecht wisten ze tegen Standard, na AA Gent, hun tweede topduel van het seizoen te ...

239
239
Vandenbempt ziet JPL-topper falen: "Hopeloos uit vorm"

Union SG verloor deze week na twee matige prestaties van Newcastle en Club Brugge. Tijd voor ...

81
81
Club Brugge verrast met aanpak: Vanaken geeft oordeel

Bij Club Brugge speelde Hans Vanaken tegen Atalanta en Union SG niet al te opvallend. Hij heeft toch ...

263
263
Schlemiel Union SG: "De fans werden niet verwend"

Club Brugge - Union SG was een draak van een wedstrijd. Inzet en strijd, van goed voetbal geen ...

93
93
Degryse bijzonder scherp voor RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht - Standard was geen goede match. Voetballend blijft Paars-Wit matig voor de dag ...

267
267
Genk nog lang niet gezond: "Hij heeft vel van Fink gered"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

167
167
Stevige clash tussen Peter Vandenbempt en Ruben Van Gucht

Zowel Ruben Van Gucht als Peter Vandenbempt kunnen we gerust omschrijven als rasechte boegbeelden ...

143
143
Ploegmaat verbluft Mechele: "Nog nooit gezien bij Club"

Na de zege van afgelopen in de supercup, wist Club Brugge KV zondag ook in het onderlinge ...

545
545
Nieuwe elementen duiken op: goal Standard onterecht afgekeurd?

De thuiszege van RSC Anderlecht tegen Standard (1-0) heeft behoorlijk wat stof doen opwaaien. Zo ...

667
667
Patrick Vieira onthult: 'Dít zei ik De Bruyne voor de match'

In de Italiaanse Serie A staat SSC Napoli na zes speeldagen nog steeds mee aan de leiding. De ...

346
346
'Onvrede bij sterkhouder Genk: De Condé grijpt in'

KRC Genk boekte zondagnamiddag een noodzakelijke zege, maar had het opvallend lastig met rode ...

574
574
Engelsen kapot van verbazing na actie van Lammens

Eén moment van Senne Lammens bij zijn Man United-debuut kantelt de hele matchdynamiek. Waar ...

471
471
Malaise op Antwerp: 'onvermijdelijke beslissing' dreigt

De tweede interland-periode van het seizoen is begonnen. Dat is niet de meest aangename periode voor ...

144
144

Meer sportnieuws