'Coucke wil Anderlecht verkopen aan Kompany: voorwaarden staan vast'

door
'Coucke wil Anderlecht verkopen aan Kompany: voorwaarden staan vast'

RSC Anderlecht voerde dinsdag opnieuw een paleisrevolutie door binnen de top van de club. Zo gaat Karel Van Eetvelt vanaf april aan de slag als CEO, hij zal met raad en daad worden bijgestaan door 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute. Wielermanager Patrick Lefevere en PS-politicus Philippe Close zijn dan weer de nieuwe gezichten in de Raad van Bestuur.


Met deze drastische ingreep hoopt preses Marc Coucke de club na heel wat mislukte pogingen eindelijk op de rails te krijgen. Al is het nog maar de vraag hoelang de zakenman zelf nog aan de top van het organigram zal staan. Zo komt De Rijkste Belgen met een verrassend bericht. Uit goede bron kwam het medium immers te weten dat er een contract zou bestaan tussen Coucke en Vincent Kompany, waarbij die laatste de club zal overnemen.

De Rode Duivel werd afgelopen zomer binnengehaald als 'speler-inspirator' en hoewel zijn aanpak niet meteen aansloeg, wordt zijn visie ook de basis waarmee de vier nieuwe bestuursleden te werk zullen gaan. "De vier vormen een treintje om in de sprint Vincent Kompany over de streep te loodsen. Van Eetvelt heeft daarbij de speciale opdracht de schulden weg te werken die Coucke maakte", schrijft men bij DRB.

Het is dan ook niet toevallig dat Vandenhaute en Van Eetvelt in hun eerste reactie op hun nieuwe functies meteen met lof zwaaiden naar Kompany. Volgens het medium zouden de financiële voorwaarden omtrent de overname inmiddels ook al vast liggen. Wat betreft de timing is dat nog niet het geval. Wellicht omdat het niet duidelijk is hoe lang de verdediger nog actief blijft als voetballer.

LEES OOK: Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

Denkt u echt dat Kompany de club zal overnemen?

Meest recent

'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

15
15
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

90
90
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

116
116
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

245
245
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

311
311
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

25
25
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

72
72
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

194
194
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

38
38
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

78
78
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

67
67
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

210
210
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

262
262
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1023
1023
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

53
53
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

617
617
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

376
376
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

152
152
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

153
153
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

899
899
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

691
691
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

278
278
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

166
166
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

96
96

Meer sportnieuws