TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Naam Teodorczyk valt bij Anderlecht, Vazquez lonkt naar JPL

De winterse transfermarkt kan weer beginnen en opnieuw mag er heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits en in die optiek viel nu plots ook de naam van Lukasz Teodorczyk. De Pool mag vertrekken bij Udinese en Paars-Wit zou dus een mogelijke terugkeer bestuderen. Binnen de club wordt de interesse wel ontkend, net als de belangstelling voor John Guidetti en Lois Diony overigens.



In eerste instantie wil Anderlecht af van een paar spelers. Zo mag ook Alexandru Chipciu vertrekken. De Roemeense rechterflankspeler lijkt op weg naar het Turkse Gaziantep en heeft daarvoor alvast een lucratieve aanbieding uit zijn thuisland naast zich neergelegdCFR Cluj had een driejarig contract aan 500.000 euro per jaar klaarliggen voor de dertiger, maar dat wees Chipciu af.

Victor Vazquez is tegenwoordig een vrije speler na een avontuur in Qatar en de Spanjaard geeft aan dat hij een terugkeer naar België zeker wel ziet zitten. Enkel voor Anderlecht of Standard wil hij niet spelen omwille van zijn verleden bij Club Brugge. Een terugkeer naar Blauw-Zwart acht hij eerder voor een latere fase, eventueel als trainer.



Met Cyril Théréau lijkt een andere dertiger alvast zeker terug te keren naar ons land. De 36-jarige spits is op overschot bij Fiorentina en hij zou onderhandelen met tweedeklasser Union over een transfer. De Fransman kwam in ons land eerder al uit voor Charleroi en Anderlecht.

Deze winter wil AA Gent absoluut niet weten van een vertrek van Jonathan David, maar in de zomer zal het Canadese goudhaantje mogelijk niet meer te houden zijn. Verschillende clubs zouden alvast concrete interesse tonen. Olympique Lyon, Ajax en FC Porto zouden naar zijn handtekening dingen. Gent lijkt minstens 20 miljoen euro te kunnen gaan vangen voor de aanvaller.



KRC Genk neemt één van de komende dagen afscheid van Dieumerci Ndongala, die verkocht zal worden aan het Turkse Kasimpasa. De landskampioen maakt nog winst op de overbodige flankaanvaller. Hij zou immers een transfersom van 1,5 miljoen euro opleveren, terwijl Genk in 2018 zo'n 1,35 miljoen op tafel legde om hem binnen te halen.

BUITENLAND

FC Barcelona lijkt rotsvast van plan om trainer Ernesto Valverde op de keien te zetten en dus gaat de zoektocht naar een opvolger onverminderd voort. Na het njet van Xavi en Ronald Koeman zou het al een nieuw topdoelwit bepaald hebben: Mauricio Pochettino. De Argentijn heeft het voordeel dat hij vrij is na zijn ontslag bij Tottenham, maar het is de vraag of hij de stap naar Camp Nou wel zal willen maken. In het verleden gaf hij aan nooit voor Barça te kunnen werken omwille van zijn verleden als speler bij stadsrivaal Espanyol.



De Catalanen moeten ook op zoek naar een oplossing voor de spitspositie, aangezien Luis Suarez voor de rest van het seizoen out is. Er zouden twee opties op tafel liggen. Ofwel gaat Barça nog deze maand een nieuwe spits kopen, maar dat wordt een lastige opdracht. Lautaro Martinez is het topdoelwit, maar Inter zal zijn goudhaantje niet midden het seizoen willen laten gaan. Ofwel zoekt Barça intern een oplossing en dan zou Carles Perez of Ansu Fati een kans kunnen krijgen.

Een transfer van Michy Batshuayi deze maand lijkt alsmaar minder waarschijnlijk. Chelsea blijft namelijk de jackpot vragen voor de Rode Duivel ondanks zijn statuut als bankzitter. De vraagprijs blijkt nu zelfs 52 miljoen euro te bedragen. Daardoor is de interesse van Crystal Palace en Aston Villa al stevig bekoeld, terwijl ook AS Roma wellicht zal afhaken.


LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Was Teodorczyk een goede optie geweest voor Anderlecht?

Meest recent

‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

189
189
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

0
0
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

101
101
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

143
143
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

172
172
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

241
241
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

161
161
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

251
251
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

203
203
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

279
279
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2731
2731
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

561
561
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

374
374
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

297
297
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

211
211
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

434
434
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

174
174
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1278
1278
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

519
519
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1666
1666
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

486
486
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

625
625
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

441
441

Meer sportnieuws