Om de crisis bij Anderlecht te bespreken nodigde Sports Late Night zondagavond twee ex-coaches van Paars-Wit uit. Een van hen was vaste analist Hein Vanhaezebrouck, die andermaal ongemeen hard was voor zijn voormalige werkgever.
Gevraagd naar met welk gevoel hij de partij tegen Waasland-Beveren had gevolgd wond HVH er alvast geen doekjes om. "Met hetzelfde gevoel als alle wedstrijden van Anderlecht. Ook woensdag had ik dat gevoel, hoewel ze die bekermatch wel wonnen. Ik vond Anderlecht niet echt beter dan de tegenstander, en het zijn dezelfde feiten die we telkens vaststellen."
Vanhaezebrouck heeft dan ook een duidelijke mening waar het schoentje precies wringt bij Paars-Wit. "Heel veel balbezit, heel veel achteruit spelen, traag in alles wat ze deden en heel weinig kansen", is hij geen voorstander van de visie van Vincent Kompany. Al zag de vroegere succestrainer toch ook een lichtpuntje. "Nu hebben ze tenminste na de rust er nog een paar gekregen, waarvan ze er misschien zeker eentje hadden moeten afmaken."
LEES OOK: Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al
Arne Decraene