Olympique Lyon is sinds woensdagavond de nieuwe koploper van de Franse Ligue 1. De ploeg van trainer Rémi Garde boekte een 1-4 overwinning in de altijd beladen wedstrijd tegen Olympique Marseille. Het duel was een inhaalwedstrijd, omdat de ontmoeting de afgelopen keer werd afgelast vanwege te harde wind.
Al in de derde minuut nam Lyon de leiding in Stade Vélodrome. De scheidsrechter kende een strafschop toe aan de bezoekers. Het buitenkansje werd benut door Bafetimbi Gomis: 0-1. De spits tekende na ruim een halfuur ook voor de tweede treffer van de avond. Op aangeven van Mouhamadou Dabo verdubbelde de in Senegal geboren Fransman de voorsprong.
Zo keek Marseille halverwege de wedstrijd nog een zware tweede helft tegemoet te gaan. Amper drie minuten na de rust werd de situatie helemaal uitzichtloos. Steed Malbraque zorgde namelijk voor de 0-3. Twintig minuten voor tijd was Gomis voor de derde keer trefzeker. Zes minuten later redde Loïs Rémy de eer voor
L'OM, maar het was slechts een schrale troost na de 1-4 nederlaag.
Scoreverloop:
0-1 (03') Bafetimbi Gomis
0-2 (34') Bafetimbi Gomis
0-3 (48') Steed Malbranque
0-4 (72') Bafetimbi Gomis
1-4 (78') Loïs Rémy
LEES OOK:
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren