RSC Anderlecht kent een zeer moeilijk seizoensbegin en vreemd genoeg krijgen de jongeren al kritiek vanuit bepaalde hoek. Het zijn net meer ‘ervaren’ spelers als Pieter Gerkens, Elias Cobbaut en anderen die het laten afweten. Gert Verheyen geeft zijn mening.
"Ik ga niet zeggen dat de jonge spelers niet goed genoeg zijn, maar ze komen van nergens. Ze komen van de beloften zonder enige ervaring, zonder wedstrijden op de teller en dat is een groot probleem", zegt hij aan Sporza.
Verheyen ziet een probleem als Anderlecht die jonge spelers blijft opstellen. "Meteen meedraaien in het eerste elftal van Anderlecht is alleen weggelegd voor toptalenten, zoals Yari Verschaeren. Al de rest wordt voor de leeuwen gegooid. Het is oneerlijk om van die jongens te verwachten dat ze top 3 spelen."
Anderlecht hoopt deze week jongens als Kemar Roofe, Vincent Kompany en Samir Nasri weer te kunnen opstellen. Het lijken vooral spelers als Elias Cobbaut, Pieter Gerkens en Francis Amuzu/Alexis Saelemaekers die moeten vrezen voor hun plaats. Jongens als Sieben Dewaele en Killian Sardella lijken het vertrouwen te behouden na hun toch wel goede start.
LEES OOK: Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"
Claudio Reulens