Club schiet zichzelf in de voet: pover gelijkspel tegen Galatasaray

door
Club schiet zichzelf in de voet: pover gelijkspel tegen Galatasaray

Club Brugge startte vanavond aan zijn Champions League-campagne, en trachtte uiteraard (een pak) beter te doen dan Racing Genk op dinsdag. Tegenstander in het Jan Breydelstadion was Galatasaray. In principe de minste van de drie tegenstanders naast PSG en Real Madrid, dus in principe was winst al meteen een must.

Om dat voor elkaar te krijgen koos Philippe Clement voor een verrassende naam in zijn defensie. Brandon Mechele kwam namelijk niet aan de aftrap, Matej Mitrovic deed dat wél. Daarnaast viel in het middenveld toch de keuze op Mats Rits, ten nadele van nieuwkomer Eder Balanta. Voorin moest het trio Dennis-Okereke-Diatta voor doelpunten zorgen.



Club startte snedig aan de wedstrijd, en dat was absoluut nodig tegen de sterke Turken. Ei zo na klom Blauw-Zwart ook al op een vroege voorsprong, maar Dennis mistte de uitgelezen kans. Iets later kon ook Mitrovic niet binnenkoppen op een hoekschop van Vormer. Club bleef gans de eerste helft de betere ploeg, maar sprong onzorgvuldig om met zijn kansen. Ricca knalde tegen de lat, Dennis kraakte zijn schot net voor rust. In tussentijd was Club wel al goed weggekomen toen Babel vrij kon uithalen, Mignolet liet echter zien waarom hij werd gehaald voor zoveel geld.



Geen doelpunten aan de rust dus en dat had Club enkel aan zichzelf te danken. Het spelpeil bleef ook in het begin van de tweede helft op niveau, maar de efficiëntie allerminst. Alweer Dennis liet een opgelegde mogelijkheid liggen, en Okereke zag zijn poging gered door Muslera. Hierna werd het qua kansen wel wat minder, maar het overwicht bleef. Galatasaray kon Club amper of niet in verlegenheid brengen. 



Nagatomo kwam er nog het dichtste bij met een knal vanop 30 meter, maar ook hij trof geen doel. In het slot van de wedstrijd werd Club nog een strafschop ontzegd. De bal kwam nochtans duidelijk op de arm van de Galatasaray-speler, maar zelfs de VAR greep niet in. Gescoord werd er dus niet meer en daar mag Club best ontgoocheld mee zijn na een sterke partij.

LEES OOK: 'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club had meer verdiend...

Meest recent

Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

57
57
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

10
10
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

25
25
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

39
39
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

39
39
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

46
46
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

390
390
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

41
41
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

223
223
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

131
131
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

163
163
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

172
172
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

201
201
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1276
1276
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

89
89
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

276
276
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

335
335
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

235
235
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

365
365
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

202
202

Meer sportnieuws