PSV is de nieuwe koploper van de
Eredivisie. De ploeg van Dick Advocaat won, net als de twee edities van vorig seizoen, met 5-1 van sc Heerenveen, dat nog wel de score opende. Via treffers van voormalig Heerenveen-aanvaller Luciano Narsingh, Dries Mertens, de jarige Georginio Wijnaldum en Tim Matavz (tweemaal) liepen de Eindhovenaren uit. Door het puntverlies van FC Twente (0-0 bij Vitesse) neemt PSV de koppositie over.
Grote delen van de eerste helft werden gedomineerd door PSV, dat echter al vroeg op achterstand kwam. Een lange ingooi stuiterde het strafschopgebied binnen en de PSV’ers bleven van de bal af, waardoor Daniël de Ridder gemakkelijk kon binnenkoppen. Vervolgens werd het duel gekenmerkt door enkele opstootjes en waren de kansen schaars. Na twintig minuten kreeg Matavz een aardige mogelijkheid, maar Brian Vandenbussche had geen moeite met zijn tamme schot.
Kort daarna kwam PSV wel langszij. De gastheer veroverde de bal, waarna het snel combineerde. Narsingh werd bediend door Matavz, waarna de vleugelspeler aan de linkerkant van het strafschopgebied afrondde met een prachtige stift in de rechterkruising. Luttele minuten daarna liet Kevin Strootman na zijn ploeg van dichtbij naar de voorsprong te koppen en het spel zakte in. Heerenveen kreeg wat lucht en trok de stand door naar het einde van de eerste helft.
Op slag van rust mikte Mertens een afstandsschot naast het doel, maar vlak na de pauze was het wel raak voor de kleine Belg. Hij werd net buiten het zestienmetergebied aangespeeld, legde aan en krulde de bal op fraaie wijze buiten het bereik van Vandenbussche. Na een uur werd de marge verdubbeld. Strootman leverde een fraaie voorzet af op Wijnaldum, die van dichtbij stuitte op doelman Vandenbussche. In de rebound lukte het wel en kopte hij zijn ploeg naar 3-1.
PSV monopoliseerde vervolgens de doelkansen, maar het liet aanvankelijk na verder uit te lopen. Daartoe kregen Mertens, Wijnaldum en Strootman de gelegenheid. Zeven minuten voor tijd was het wel raak, toen Jeremaine Lens in het zestienmetergebied kapte en Matavz bediende. De Sloveen nam niet goed aan, maar zette zijn voet op tijd tegen de pal om over Vandenbussche te liften. Diezelfde Matavz tikte kort daarna op aangeven van Mertens de eindstand op het scorebord.
Scoreverloop:
0-1 (06') Daniël de Ridder
1-1 (23') Luciano Narsingh
2-1 (52') Dries Mertens
3-1 (62') Georginio Wijnaldum
4-1 (83') Tim Matavz
5-1 (86') Tim Matavz
LEES OOK:
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'