VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep: "Nog andere kansen in 1A"

door
VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep:

Na twee onbezorgde jaren moet Waasland-Beveren uit noodzaak op zoek naar een nieuwe nummer één. Davy Roef weigerde een recordaanbieding, huurling Anthony Swolfs keert terug richting AA Gent en zo blijft enkel Kevin Debaty over. De club bekijkt dus haar opties en belandde zo bij de onbekende Hayden Browne. VoetbalNieuws nam het verhaal van deze Australische tester onder de loep.


De 26-jarige Browne startte zijn carrière in zijn thuisland en ging daarna avonturen in Slowakije en Noorwegen aan. Hierdoor verdween hij in zijn geboorteland wel van de radar. "Hij speelde enkel op semi-professioneel niveau in Australië. Dat ik nooit eerder van hem gehoord heb is geen goed teken voor zijn potentieel - daarmee wil ik zeker niet zeggen dat hij een slechte speler is. Voetballers met potentieel worden hier gewoonlijk heel snel geïdentificeerd," stelt Vince Rugari, voetbaljournalist bij de Australische kwaliteitskrant The Sydney Morning Herald.

SUPERSEIZOEN IN NOORWEGEN

Bij zijn laatste Australische club combineerde Browne zijn taken als reserve-doelman met een functie van keeperstrainer. Iets wat hij ook bij het Noorse Gjovik/Lyn deed. Dankzij het sponsorgeld van een investeringsmaatschappij had hij het er niet slecht. "Hij had er een appartement en ook een goed salaris voor een speler in de Noorse derde divisie. Daarnaast kon hij werken als doelmannentrainer bij de club. Het is door deze package-deal dat hij naar Noorwegen verhuisde," stelt Anders Lübeck, scout voor enkele Noorse topclubs.

Ook sportief liep het meer dan behoorlijk, maar toch bleef die gewenste stap hogerop uit. "Hij pakte meermaals penalty's, en hij werd vaak uitgeroepen tot man van de wedstrijd, ook al verloor Gjovik/Lyn. Na dat superseizoen wilde Browne gaan testen bij grotere clubs, maar er was geen interesse bij de Noorse ploegen," aldus Lübeck.


Waasland-Beveren moet op zoek naar een vervanger voor Davy Roef

Browne ging daarna herbronnen in Australië, waar hij tevergeefs bij enkele clubs mee trainde. Uiteindelijk besloot hij de zaken anders aan te pakken. "Volgens mij heeft hij nu een makelaar genomen. Dat hij bij Waasland-Beveren mag meetrainen, heeft daar mee te maken. Het is onmogelijk dat er scouts van Waasland-Beveren hem volgden in Noorwegen. Dit kan enkele makelaargerelateerd zijn, op basis van contacten." besluit Lübeck.

MAKELAAR ZORGT VOOR CONNECTIES

En de verklaringen van de scout lijken te kloppen. Door de inspanningen van makelaar Thorbjörn De Brul - broer van Tjörven, ex-verdediger Club Brugge en tienvoudig Rode Duivel - mocht Browne proef lopen bij Waasland-Beveren. De Brul kwam via een contactpersoon uit Nederland in contact met Browne. "Door iemand die zelfs samenwerkt met Ajax en Hayden kent. Ik heb hem eerst ontmoet in Nederland en later in België. Sinds november werk ik ook effectief samen met Browne, al ben ik niet over een nacht ijs gegaan."

Inmiddels is Browne wel al 26 jaar en zijn grote doorbraak bleef voorlopig uit. Toch is De Brul rotsvast overtuigd van zijn capaciteiten. "Hij heeft zijn kwaliteiten, maar hij wort er wel straks 27. Ik hou wel van een challenge, het hoeft niet altijd gemakkelijk te zijn. Hayden kon blijven bij Gjovik/Lyn, maar zijn ambitie ligt hoger. Soms worden talentvolle spelers niet meteen opgepikt, en dan zie je dat er nog niet al te diepgaand wort gescout in andere landen, waar wel degelijk talent rondloopt."


Gerry Oste is doelmannentrainer bij Waasland-Beveren

Ook Lübeck denkt dat de Australiër een niveautje hoger aan kan, maar de Belgische eerste klasse is misschien net nog een stapje te hoog. "Ik ben er van overtuigd dat zijn spel het niveau van de Noorse derde divisie overstijgt, ook al toonden geen andere Noorse teams interesse in hem. Ik zou er wel van versteld staan moest Browne indruk kunnen maken in de Jupiler Pro League, ik schat zijn kwaliteiten eerder in op het niveau van 1B."

GEVOLGEN DOOR OPERATIE PROPERE HANDEN?

Maar mogelijk treedt Waasland-Beveren volgend seizoen zelf aan in 1B wegens de gevolgen van Operatie Propere Handen. Door de gerechtelijke procedures heerst daar nu vooral heel wat onduidelijkheid rond. "Het is koffiedik kijken. Zolang er geen zekerheid is wordt het moeilijk om een contract af te dwingen. Maar volgens Gerry Oste (doelmannentrainer van Waasland-Beveren, nvdr) heeft Browne het al voortreffelijk gedaan," aldus De Brul.

De makelaar maakt zich dan ook geen zorgen en beweert zelfs dat er nog andere pistes worden gevolg. "Of Browne meer kans heeft op een contract als Waasland-Beveren naar 1B degradeert? Dat laat ik in het midden. Maar als je de kwaliteiten hebt is de kans altijd aanwezig dat je ergens kan tekenen. Of dat nu in 1A of 1B is. We zijn ook andere opportuniteiten aan het bekijken in 1A. We zitten niet stil."

Moeten onze clubs grondiger scouten in het buitenland?

Meest recent

Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

17
17
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

91
91
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

52
52
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

320
320
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

236
236
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

76
76
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

359
359
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

375
375
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

643
643
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

132
132
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

100
100
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

125
125
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

158
158
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

189
189
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

72
72
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

234
234
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

87
87
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

100
100
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

532
532
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

458
458
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

923
923
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

367
367
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

494
494
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

315
315

Meer sportnieuws