RSC
Anderlecht was de laatste jaren niet echt succesvol op de transfermarkt. Het gaat het scouten anders aanpakken. Daarbij gaat het meer samenwerken met makelaars en tipgevers.
Zo brengt Mogi Bayat de Frans markt in kaart voor Paars-Wit en Sören Lerby brengt de Nederlandse en de Deense talenten aan. Jean Kindermans houdt zich nu bezig met het scoutingspakket. "Je kunt niet met drie of vier professionele scouts de hele wereld afschuimen en al het talent vinden. Je moet teren op een netwerk van makelaars en tipgevers. Daar zit veel afval tussen en het is aan ons om dat te filteren."
De directie wil ook meer invloed op de eindbeslissing. "De laatste echt succesvolle transferperiode was die toen Nico Frutos, Lucas Biglia en Nicholas Pareja werden aangetrokken. Toen zat de directie kort op de bal", zegt Kindermans.
LEES OOK:
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'