Ex-profspeler Pino Canale is momenteel speler-trainer van Calcio Genk in de Limburgse derde provinciale. Vorig seizoen dwong de club promotie af en ook deze jaargang blijft de nieuwe Genkse club een hoogvlieger.
De intussen 35-jarige Canale speelde ondermeer voor KRC Genk, Roda JC, FC Den Bosch, Paderborn, Fortuna Düsseldorf, VfB Lübeck, Club Luik, Tongeren SK en startte vorig seizoen in Genk met een nieuw project in vierde provinciale.
"Eén jaar en vier maanden geleden zijn we gestart met Calcio Genk", aldus Canale in
Het Belang van Limburg. "We worden met argusogen bekeken door sommige mensen, die zich afvragen hoe lang het nog gaat blijven duren. Maar we blijven een hecht blok vormen met die jonge technisch zéér onderlegde groep."
"Er lopen een pak spelers bij die makkelijk één of twee reeksen hoger zouden kunnen spelen, maar ze blijven bij ons en komen iedere keer met 30 à 35 man trainen. Ik moet wel toegeven dat er heel wat hanen tussenlopen. Maar het leven is geven en nemen."
Calcio Genk staat als neofiet na zeven speeldagen aan de leiding in derde provinciale B met negentien punten. Het won zes keer en speelde één keer gelijk. Het doelpuntensaldo van 22-2 springt daarbij erg in het oog.