Zorgwekkende vaststelling: "Anderlecht zet weer een stap achteruit"

door
Zorgwekkende vaststelling:

RSC Anderlecht tankte vertrouwen in de laatste wedstrijden van de reguliere competitie en zette een reeksje neer tegen ploegen als Oostende, Lokeren en Kortrijk. Maar Play-Off I is toch nog van een andere orde. Dat werd zaterdagavond meteen duidelijk gemaakt op het veld van leider KRC Genk.


Paars-Wit vertoonde in de tweede helft weliswaar beterschap, maar over de volle 90 minuten gezien was het klasse-verschil bijzonder groot. Na één speeldag in de nacompetitie lijkt Paars-Wit dan ook uitgeteld voor de titel, een Europees ticket is nu het grote doel. Maar zelfs om dat te behalen zullen een aantal zaken een pak beter moeten. Met name dan in verdedigend opzicht.

De wedstrijd van zaterdag eindigde op 3-0, maar Genk had die score nog veel hoger kunnen opvoeren. Zo gaf de Brusselse defensie heel wat onnodige kansen weg. James Lawrence bijvoorbeeld, kreeg voor rust amper een bal in de voeten van een ploegmaat. Ook Kara Mbodj, die voorts wel een behoorlijke partij speelde, gaf bijna een doelpunt weg toen zijn nonchalante terugspeelbal door Ally Samatta werd onderschept.

En backs Dennis Appiah en vooral Ivan Obradovic waren in verdedigend opzicht zelfs nog het meest kwetsbaar. "Het is toch zorgwekkend. De laatste wedstrijden was het beter, kregen ze minder doelpunten tegen. Maar nu gaven ze de eerste goal weg door Didillon, bij de tweede laat Obradovic zich veel te gemakkelijk uitschakelen en zo waren er nog een aantal fases. Dat is weer een stap achteruit voor Anderlecht", aldus analist Marc Degryse bij Play Sports.

POLL: Sanneh moet een nieuwe kans krijgen in de defensie ...

Meest recent

Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

2
2
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

13
13
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

60
60
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

93
93
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

160
160
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

58
58
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

156
156
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

353
353
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1071
1071
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

182
182
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

410
410
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

252
252
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

335
335
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

110
110
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

325
325
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

410
410
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

456
456
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

113
113
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

707
707
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

162
162

Meer sportnieuws