Matchwinnaar Ronaldo heeft eerste trofee met Juventus beet

door
Matchwinnaar Ronaldo heeft eerste trofee met Juventus beet

Cristiano Ronaldo verliet Real Madrid afgelopen zomer om ook met andere clubs nog prijzen te kunnen pakken in de herfst van zijn carrière. En tot dusver slaagt de Portugees daar behoorlijk in. Vandaag bezorgde hij De Oude Dame de Supercoppa Italiana, door de enige treffer te maken in de strijd tegen AC Milan: 1-0.


De wedstrijd tussen de landskampioen en de verliezend bekerfinalist van vorig jaar - Juventus won toen de finale al met 4-0 van Milan - werd afgewerkt in het King Abdullah Sports City Stadium in Jeddah, Saudi-Arabië. De tribunes waren dan ook gevuld met fans van over vrijwel de hele wereld.

Zij werden in de eerste helft echter behoorlijk teleurgesteld. Waar de opening nog spectaculair en veelbelovend was, met een dot van een kans voor Douglas Costa van Juventus, viel het daarna stil. Kansen waren spaarzaam, het spel werd vooral getypeerd met onnodige gele kaarten. Voor de theepauze werden er vier uitgedeeld: aan Hakan Calhanoglu, Samu Castillejo (AC Milan), Alex Sandro en Miralem Pjanic (Juve).

RONALDO SLAAT TOE
Na rust veranderde het spelbeeld enigszins, en viel er wat meer te genieten. De openingstreffer liet dan ook niet lang meer op zich wachten: na een uur spelen ontsnapte Cristiano Ronaldo aan zijn mandekker Ricardo Rodriguez, en kon hij op het randje van buitenspel binnenkoppen na een fraaie pass van Pjanic. Gianluigi Donnarumma was kansloos op de inzet van CR7.

Na de goal bracht de Milan-coach onder enorme druk, Gennarro Gattuso, al snel spits Gonzalo Higaín in. Een serieuze bestorming op het doel van Wojciech Scszeszny zat er echter nauwelijks in, en werd al helemaal verhinderd door een directe rode kaart voor controleur Franck Kessie in de 74e minuut. De Ivoriaan moest inrukken na een lompe tackle, Juve kwam niet meer in de problemen en dus gaat de Supercoppa Italiana 2019 naar de voetbaldictator uit Turijn. Scoreverloop: 1-0 (61') Cristiano Ronaldo

LEES OOK: Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Juventus is te sterk voor de Serie A ...

Meest recent

Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

9
9
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

34
34
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

20
20
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

86
86
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

331
331
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

256
256
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

62
62
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

229
229
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

786
786
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

140
140
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

214
214
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

648
648
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

333
333
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

77
77
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

150
150
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

99
99
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

73
73
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

102
102
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

228
228
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

112
112
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

168
168
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

372
372
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

389
389

Meer sportnieuws