Emile Roemer heeft met verbazing kennisgenomen van het salaris dat Robin van Persie (foto) gaat opstrijken bij Manchester United. De Nederlander, die maandag als invaller het tij niet kon teren bij Everton (1-0 nederlaag), verdient nu een slordige drie ton per week. "De voetbalwereld is heel raar", stelde Roemer in een reactie.
"Die bedragen slaan nergens meer op", reageerde de SP-leider in gesprek met de
NOS. De politicus pleit voor het ingrijpen van de Europese voetbalbond (UEFA). Roemer maakt zich hard voor toptarief voor de allerhoogste inkomens, waar voetballers onder zouden vallen.
"Het verschil tussen Europese landen is zo groot geworden, het is geen wonder dat Nederlandse clubs er niet meer tussen komen op het hoogste niveau", maakte hij duidelijk. Daarnaast liet Roemer blijken een tegenstander te zijn van overheidssteun aan voetbalclubs in financiële problemen.