Newcastle United is het seizoen begonnen met een overwinning. Tottenham Hotspur ging voor de bijl. Het werd 2-1 voor de thuisploeg. Bij de bezoekers zat Jan Vertonghen de gehele wedstrijd op de bank.
In de openingsfase gebeurde er weinig. Beide elftallen tastten elkaar af en kwamen de eerste minuten van het nieuwe seizoen zonder kleerscheuren door. Halverwege de eerste helft viel er eindelijk een kans te noteren. Een schot van Papiss Cissé werd getoucheerd door Demba Ba en ging maar net naast. Gylfi Sigurdsson deed even later wat terug met een schot dat over ging.
Tottenham werd gevaarlijker en Newcastle kwam voor de rust twee keer goed weg. Een poging van Jermain Defoe raakte de paal en na een voorzet van Aaron Lennon kopte Gareth Bale op de lat. Na de theepauze was het echter Newcastle dat rap op voorsprong kwam.
Spurs-verdediger Kyle Walker kopte weg, de bal werd echter door Demba Ba op de pantoffel genomen en langs doelman Brad Friedel geschoten.
De Londenaren moesten komen en brachten halverwege het tweede bedrijf Rafael van der Vaart in. Bij
The Magpies maakte Vurnon Anita zijn debuut. Een kwartier voor tijd leverde Lennon een goede voorzet af, de kopbal van William Gallas die daarop volgde werd gekeerd door sluitpost Tim Krul, maar de rebound werd benut door Defoe.
Binnen enkele minuten stelde de gastheer orde op zaken. Na een overtreding van Van der Vaart op Hatem Ben Arfa in het strafschopgebied ging de bal op de stip. De Fransman benutte de pingel zelf door Friedel de verkeerde kant op te sturen. In de slotfase kreeg enkel Jonás Gutiérrez een mogelijkheid, maar de Argentijn zag dat Friedel de 3-1 voorkwam.
Scoreverloop:
1-0 (54') Demba Ba
1-1 (76') Jermain Defoe
2-1 (80') Hatem Ben Arfa (strafschop)
LEES OOK:
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts