"Vanhaezebrouck schrijft eigen ontslagbrief"

door

Op 1 oktober ligt Anderlecht uit de Beker van België, staat het acht punten achter op Club Brugge en liep het Europees al tegen een vernedering aan. Het is wel degelijk crisis bij de Brusselaars.


Vanhaezebrouck zorgde nog voor wat extra commotie om na de partij de fans van Anderlecht te viseren. Een zeer gevaarlijke zet van de trainer van Paars-Wit. De fans riepen - overigens terecht - 'Wij willen voetbal zien' en 'Shame on you' richting spelers, trainer én bestuur. Zij zijn het gesukkel van hun ploeg meer dan beu.

"Wij willen voetbal zien"
Nochtans waren ze in de eerste helft best positief en steunden ze de ploeg, maar de return was er niet. Anderlecht zette geen druk vooruit en kreeg wel kansen tegen het tiental van STVV, maar het tempo lag niet hoger dan dat van pakweg... KV Oostende. De standaard ligt altijd hoog bij Anderlecht - hoger dan bij andere Belgische clubs - dat wist Vanhaezebrouck toen hij een jaar geleden tekende.


De fans zijn al sinds jaar en dag zeer veeleisend bij Anderlecht.

Niemand wordt ontzien: vraag maar aan René Weiler, Arie Haan, René Vandereycken, Frank Vercauteren, Besnik Hasi... Allen werden ze geviseerd als het niet draaide. Vanhaezebrouck ziet de Club Brugge-fans als een goed voorbeeld, maar daar gelden andere wetten als bij RSCA. Het DNA van het publiek is anders en dat is al 110 jaar zo, 'Hein' wist dit. Heel voetbalminnend België weet dit. Ze verwachten er zeges mét goed voetbal en spelers zoals Pär Zetterberg, Luc Nilis, Matias Suarez, Aruna Dindane... Dàt is Anderlecht.

Vanhaezebrouck legt met de uithaal naar de fans de druk volledig op zichzelf en neemt zo zijn spelersgroep in bescherming. Dat siert hem ook. Het zegt genoeg over de persoonlijkheden in de groep dat hij dit moet doen en dat er niemand opstaat. Waar was Sven Kums? Ivan Santini? De ervaren spelers stopten zich weg en het waren jonkies als Alexis Saelemaekers en Zakaria Bakkali die de boel probeerden recht te trekken. Te weinig kwaliteit bij de ervaren spelers. Hallo, Luc Devroe?


Er is dringend overleg nodig bij Anderlecht.

D-day tegen Dinamo Zagreb

Toch vrezen we dat Vanhaezebrouck de eerste zinnen van zijn ontslagbrief heeft geschreven. De fans reageerden via de sociale media woedend op de uitspraken van hun trainer en als het verleden één zaak heeft geleerd... De fans van RSCA kunnen voor een ontslag zorgen, vraag maar aan Weiler. Tegen Dinamo Zagreb zal er moeten gewonnen worden, of de bom ontploft helemaal. Donderdag is méér dan ooit D-day.

CR

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Zal Vanhaezebrouck Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

3
3
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

96
96
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

104
104
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

132
132
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

39
39
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

175
175
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

124
124
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

38
38
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

57
57
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

738
738
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

463
463
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

164
164
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

90
90
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

166
166
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

336
336
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

88
88
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

295
295
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

143
143
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

270
270
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

276
276
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

225
225
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

60
60
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

109
109

Meer sportnieuws