Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het weer terug bij af. Na de nederlaag tijdens de midweek tegen STVV moest het nu ook zijn meerdere erkennen in Union.
De competitieleider en toekomstige tegenstander in de bekerfinale kwam in het Lotto Park vrij vlot winnen met 1-3. Hét kantelpunt in de partij speelde zich af vlak voor het rustsignaal. Anderlecht moest toen met tien verder na een rode kaart voor Sardella.
LEES OOK: 'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'
Coosemans haalt uit naar VARDe verdediger maakte tijdens een opstootje een hoofdbeweging naar Guilherme en mocht gaan douchen. Dat was een vrij strenge beslissing, maar wel te verdedigen: Sardella maakte een beweging en het contact was overduidelijk. Het was vooral oerdom van de Anderlecht-speler.
Toch waren ze bij Anderlecht niet te spreken. "We spelen zeker geen slechte wedstrijd. Het grote deel van de match hebben we onze voet naast die van Union kunnen zetten. Maar de eerste twee tegendoelpunten vallen te gemakkelijk. We waren na de 0-1 even van slag", luidde de analyse van Colin Coosemans bij DAZN.
"Voelden zich belangrijker dan de wedstrijd zelf"
"Maar dan wordt de kans ons ontnomen om terug in de wedstrijd te komen door een overenthousiaste VAR", oordeelde de aanvoerder over de rode kaart. "Sardella wordt bestraft met geel. Het leek me geen clear error van de scheidsrechter. Het is niet de reden waarom we verloren hebben, maar er waren vandaag mensen die zich belangrijker voelden dan de wedstrijd zelf."
Door de nederlaag staat Anderlecht er alvast zeer slecht voor, want de achterstand op STVV is al opgelopen tot acht punten in de strijd om de derde plaats. En voor de bekerfinale is Union de torenhoge favoriet, zo bleek zondag nog maar eens.
Jannick Lanckriet