Zulte Waregem ziet sterkhouder toch nog relatief goed wegkomen

door
Zulte Waregem ziet sterkhouder toch nog relatief goed wegkomen

Zulte Waregem beleefde zondagavond een absolute nachtmerrie op de Bosuil. Het ging er onderuit met 5-1 en dat was in grote mate te wijten aan een rampzalig openingskwartier. Essevee stond immers al na tien minuten 2-0 in het krijt en verloor op het kwartier nog eens Damien Marcq met een rode kaart.

De Franse middenvelder werd uitgesloten voor een stevige trap op Owusu. De rode kaart werd echter fel bediscussieerd achteraf, want de spits van Antwerp was plots van achter Marcq opgedoken, waardoor die hem onmogelijk had kunnen zien komen.

Desondanks lijkt een zware schorsing te wachten voor de speler van Zulte Waregem. Het Bondsparket biedt hem immers geen minnelijke schikking aan en laat hem meteen voor de Geschillencommissie verschijnen. Dat gebeurt doorgaans alleen wanneer er een zware straf gevraagd wordt of de speler een voorwaardelijke schorsing heeft openstaan. Marcq kreeg echter nog nooit een rechtstreekse rode kaart in de Jupiler Pro League.

UPDATE 15u49

Ondertussen is ook duidelijk waarom Marcq zo'n zware schorsing moet vrezen. Niet omwille van de overtreding, wel omwille van wat zich na zijn rode kaart afspeelde. Volgens scheidsrechter Boucaut weigerde de middenvelder het veld immers te verlaten en uitte hij meermaals 'bedreigende kritiek' aan zijn adres. Dat schrijft de officiële website van de Jupiler Pro League.

UPDATE 18/09
Uiteindelijk blijkt de straf van Marcq nog wel mee te vallen. De Geschillencommissie besliste immers om de middenvelder een schorsing van twee wedstrijden effectief op te leggen, plus één wedstrijd voorwaardelijk. Daarnaast moet hij een boete van 2.500 euro betalen. Marcq moet daardoor in principe de wedstrijden tegen KV Kortrijk en KRC Genk missen.


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Terechte straf?

Meest recent

De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

15
15
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

34
34
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

450
450
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

96
96
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

278
278
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

84
84
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

120
120
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

313
313
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

401
401
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

836
836
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

261
261
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

111
111
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

94
94
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

181
181
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

269
269
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

136
136
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

417
417
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

383
383
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

69
69
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

239
239
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

260
260

Meer sportnieuws