Brugse spelmaker Victor Vazquez moest afgelopen woensdag tevreden nemen met een plaats op de bank tijdens het duel met FC Kopenhagen in de derde voorronde van de Champions League. De Spaanse middenvelder, die zijn jeugdopleiding genoot bij FC Barcelona, moet de concurrentie voor zijn positie aangaan met Niki Zimling, Jonathan Blonden, Jesper Jörgensen, Vadis Odjidja-Ofoe en Thibaut Van Acker. Moet de spelverdeler stilaan vrezen voor zijn plaats?
Zaterdag mocht Vazquez bij de competitiestart nog van aan de aftrap meedoen in de thuiswedstrijd tegen Waasland-Beveren (3-1 winst, red.). Tegen FC Kopenhagen genoot Blondel de voorkeur op de Spaanse spelmaker. Tegen de neo-eersteklasser ontbrak Blondel immers door een schorsing. Een duidelijk signaal van coach Georges Leekens dat de pittige middenvelder voor hem een certitude is. "Hij is iemand die een meerwaarde brengt, sommige jongens zijn moeilijker te vervangen dan andere", aldus de ex-bondscoach.
Als verdedigende middenvelder krijgt Zimling van Leekens de absolute voorkeur. Rest er voor Vazquez nog één plaats: die van box-to-boxspeler. Meest geschikte speler voor die positie is ongetwijfeld Vadis Odjidja. Als hij zijn niveau van vorig seizoen terugvindt is hij zo goed als onvervangbaar te noemen voor
Blauw-Zwart. Het grootste nadeel van de Spaanse middenvelder is wellicht zijn fysieke kracht. Odjidja combineert dit met zijn voetballend vermogen, terwijl Vazquez het vooral moet hebben van zijn creativiteit en openingen. Toch blijft Vazquez strijdvaardig en wil hij blijven vechten voor zijn plaats in de basiself van Club. "De concurrentie haalt het beste uit mij naar boven."
Opmerkelijk was ook dat bij het uitvallen van Zimling tegen Kopenhagen Van Acker de voorkeur kreeg als invaller. Voor de jonge middenvelder wordt het allicht moeilijk om op korte termijn een basisstek te veroveren en blijft een uitleenbeurt dus een realistische piste. Ook Jörgensen is op de terugweg van zijn blessure. Leekens gelooft in de Deense middenvelder en hoopt hem zo snel mogelijk te recupereren. Aan hem de taak om de ontevreden bankzitters, die er met deze zes mogelijkheden ongetwijfeld zullen komen, toch tevreden te houden.
LEES OOK:
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'