TU: 'Courtois heeft toptransfer beet, Club vindt nieuw goudhaantje'

door
TU: 'Courtois heeft toptransfer beet, Club vindt nieuw goudhaantje'

Het WK loop op haar laatste loodjes, terwijl zitten ook de clubs in binnen- en buitenland niet stil: zij zijn momenteel druk bezig met de zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht beleefde al een erg drukke transferzomer, maar de mercato zit er zeker nog niet. "Het huiswerk is nog niet af. Achteraan moet er nog wat kwaliteit bij en zijn nog enkele jongens die aansturen op een vertrek", vertelde TD Luc Devroe. Eén van die jongens is WK-ganger Leander Dendoncker. Het Italiaanse Atalanta zou concrete stappen ondernemen om de Rode Duivel binnen te halen. Verdediger Bubaccar Sanneh lijkt momenteel dan weer te duur voor Paars-Wit.

Club Brugge zou een veelbelovende aanvaller op het oog hebben. Verschillende Venezolaanse media melden immers dat de 18-jarige aanvaller Jan Hurtado zich gedurende twee weken mag bewijzen tijdens een proefperiode bij de West-Vlamingen. Voor Ricardo van Rhijn wordt dan weer een oplossing gezocht, ondertussen onderhoudt hij zijn conditie bij AZ. Dorin Rotariu, die mag beschikken, staat op zijn beurt op de radar van verschillende clubs.

Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad maakt AA Gent werk van de komst van Giorgi Kvilitaia. De 24-jarige Georgiër kwam de voorbije twee seizoenen uit voor Rapid Wenen, waar hij de afgelopen jaargang tien keer scoorde in 29 wedstrijden.

De transfer van Jhon Lacer Lucumi naar KRC Genk is dan toch zo goed als afgerond. De Colombiaanse verdediger nam afscheid van zijn ploegmaats en volgens Colombiaanse media is het zeker: Lucumi trekt naar Genk. Racing nam verder afscheid van Christophe Janssens en Gaetan Coucke. Die eerste trekt definitief naar Westerlo, de jonge doelman wordt verhuurd aan Lommel SK.

Antwerp verraste in januari door Sebastien Siani weg te plukken bij KV Oostende. Maar de middenvelder is alweer vertrokken. Al Jazira kondigde donderdag aan dat het de Kameroener aangetrokken heeft. De steenrijke club trok eerder al aan de mouw van Siani. Matheus Borges tekende dan weer een definitieve overeenkomst bij de Great Old.

BUITENLAND
Eden Hazard ziet zijn uitstekend WK mogelijk beloond met een absolute knaltransfer. Vrijdagochtend pakte Sport op zijn voorpagina groots uit met het nieuws dat FC Barcelona zich gemeld heeft voor Hazard. De Catalanen zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van de Rode Duivel en aangegeven hebben dat ze hem deze zomer absoluut willen binnenhalen.

Daarmee zouden de wegen van Hazard en Thibaut Courtois ook scheiden. De doelman zou eveneens vertrekken bij Chelsea, maar lijkt goed op weg naar Real Madrid. Volgens El Chiringuito zo Real zo'n 35 miljoen euro betalen om zijn aflopende contract af te kopen. De transfer meteen na het WK definitief afgerond worden.

Everton en Galatasaray zijn het dan toch eens geraakt over een transfer van Henry Onyekuru. Dat meldt de Turkse club via zijn officiële Twitter-account. De Nigeriaan zal komend seizoen op huurbasis actief zijn in Istanbul. Ook Jason Denayer blijft hoogstwaarschijnlijk actief bij Gala, waardoor Kara Mbodj geen optie meer is.

De voorbije weken heeft Divock Origi zich steeds gemeld op training bij Liverpool maar er is ook interesse voor de Belgische spits. Zo meldt 90 min dat Philip Cocu de Belg graag in zijn team heeft bij Fenerbahce. Volgens de website hebben de Turken al een bod gedaan bij Liverpool.

LEES OOK: Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Hazard naar Barça en Courtois naar Real, voor wie supportert u dan in de Clasico?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

12
12
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

49
49
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

20
20
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

14
14
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

42
42
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

111
111
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

22
22
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

71
71
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

97
97
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

77
77
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

133
133
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

376
376
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

106
106
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

364
364
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

305
305
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

501
501
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

244
244
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

724
724
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

589
589
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

250
250
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

26
26
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

135
135
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

395
395

Meer sportnieuws