Europese pers reageert op eerste plaats Rode Duivels

door
Europese pers reageert op eerste plaats Rode Duivels

Het werd zoals verwacht een vreemde wedstrijd tussen Engeland en België, waarbij geen enkel land echt vol voor de zege ging. Uiteindelijk waren het toch de Duivels die aan het langste eind trokken na een knappe goal van Adnan Januzaj. In de buitenlandse media wordt echter met gemengde gevoelens gereageerd op deze partij.


Bij het Nederlandse AD vocht men bijvoorbeeld lange tijd tegen hun slaap. "Het Duel der Gele Kaarten. Het equivalent van een wandeletappe. Noem het hoe je het noemen wil, maar Engeland - België was lange tijd een vervreemdende, tikkeltje ongemakkelijke confrontatie tussen twee outsiders om de wereldtitel", klinkt het. En ook bij de treffer van Januzaj stelde men zich vragen. "Uitgebreid werd er gejuicht door de Belgen, wat meteen weer vragen opriep. Gespeelde blijdschap?".

Bij De Telegraaf zag men dan weer hoe de Engelsen hun kansen op de gelijkmaker vakkundig de nek omwrongen, maar stelde men zich vooral vragen bij de bedenkelijke eerste helft. "Toen scheidsrechter Damir Skomina voor de rust floot werd dat door het publiek met zowel gefluit als gejuich begroet. Gefluit vanwege het fantasieloze spel van beide kanten, gejuich omdat de eerste 45 minuten eindelijk voorbij waren."

Het Franse L'Equipe is dan weer redelijk mild voor beide ploegen. "Na een redelijk gesloten wedstrijd zijn het de Rode Duivels die de poule-fases zonder fout hebben afgesloten", klinkt het, waarna de loftrompet wordt bovengehaald voor Adnan Januzaj. "Om de saaiheid te doorbreken kon het publiek in Kaliningrad gelukkig rekenen op de genialiteit van Januzaj."

Ook in Spanje is men uiteraard lovend over de aanvaller van Real Sociedad. "Januzaj doet niet mee aan tellen", kopt Marca. "Januzaj verslaat Engeland en België wordt eerste in de groep", klinkt het bij El Mundo Deportivo. "België speculeert niet en nestelt zich in de zware tabelhelft", windt Sport.es er geen doekjes om.

Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport zag hoe het publiek in Kaliningrad na een fluitconcert in de eerste helft werd opgeschrikt door een pareltje van Januzaj. "België speelt nu tegen Japan en Engeland tegen Colombia. In die matchen zullen we echter andere ploegen zien en veel meer inzet."

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Januzaj moet meer minuten krijgen als invaller ...

Meest recent

Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

10
10
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

68
68
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

129
129
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

14
14
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

12
12
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

35
35
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

173
173
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

48
48
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

33
33
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

90
90
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

148
148
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

30
30
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

92
92
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

124
124
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

97
97
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

165
165
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

491
491
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

461
461
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

346
346
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

645
645
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

271
271
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

839
839
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

618
618
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

264
264

Meer sportnieuws