Japan is zijn WK begonnen met een mooie stunt. Het won verdiend van Colombia, dat maar liefst 85 minuten met een man minder moest spelen na rood voor Carlos Sanchez. Japan won met 1-2.
Japan begon zeer scherp aan de partij en Ospina moest al snel tussenkomen, maar bij de daaropvolgende poging beging Carlos Sanchez een duidelijke handsbal en de bal ging op de stip. De Colombiaan kreeg ook rood en Kagawa mocht de strafschop nemen en deed dat feilloos: 0-1 na 6 minuten. Een droomstart voor de Japanners.
Beide ploegen maakten er een aangename wedstrijd van en Colombia ging voor de aanval, ook met tien spelers. Pekerman zag wel dat er verdedigend wat extra stootkracht moest bijkomen en haalde Cuadrado er na een half uur al voor Barrios. Iets na het half uur was er een hoofdrol weggelegd voor Kawashima, ex-Lierse en Standard. Quintero trapte een vrije trap onder de muur door, maar Kawashima liet zich te makkelijk verrassen en zo was het 1-1.
In de tweede helft probeerde Japan zijn voordeel, een man meer, uit te buiten en het kreeg enkele kansen. Colombia kraakte enkele keren en uiteindelijk brak het ook. Japan was heer en meester en na een twijfelende actie van Colombia-doelman Ospina wist Osako de 1-2 tegen de touwen te koppen. Colombia herpakte zich en trok voluit richting aanval. De ingevallen Bacca en Rodriguez dreigden, maar scoren lukte niet en zo bleef het 1-2.
Scoreverloop:
0-1 (06') Shinji Kagawa (pen.), 1-1 (39') Juan Quintero, 1-2 (73') Yuya Osako
Claudio Reulens