Sterkhouder kondigt vertrek bij Gent aan: "Moment is aangebroken"

door
Sterkhouder kondigt vertrek bij Gent aan:

Mits een zege op het veld van Standard kan AA Gent zaterdag de druk op Club Brugge stevig opvoeren en op drie punten van de leider naderen. Best opvallend, want in de eerste maanden van het seizoen kampeerden de Buffalo's zelfs een tijdje in onderste regionen van het klassement. Bovendien liet Michel Louwagie verstaan dat dit een ploeg in opbouw is.


De manager gaf in Extra Time aan dat de Gent momenteel een ploeg aan het bouwen is rond spelers als Chakvetadze en Yaremchuk. Daar tegenover liet hij uitschijnen dat een aantal andere spelers na jaren gaan vertrekken. Zo liet hij onder meer de naam van Moses Simon vallen als potentiële vertrekker. "Heeft hij dat echt gezegd? Mijn contract loopt op het einde van volgend ­seizoen af. Als ik goede play-offs speel en daarna een goed WK, is het juiste moment aangebroken om te vertrekken", bevestigt de Nigeriaan zijn exit bij Het Nieuwsblad.

Simon werd de nagenoeg in alle voorbije mercato's al gelinkt aan een transfer, maar nu pas is de tijd daar echt rijp voor. "Het eerste seizoen was een transfer te vroeg geweest, maar het tweede jaar niet. Toen had het gekund. De voorbije mercato’s heb ik dat soms in mijn hoofd gestoken, vorige zomer bijvoorbeeld. Ik voelde me klaar om een stap te maken, maar het lukte niet. Zo raakt je hoofd fucked up. Het leidt je af. Dat heb ik gelukkig ingezien."

LEES OOK: Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Denkt u dat Simon zijn plaats zou hebben in een topcompetitie?

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar tegenstander Rode Duivels'

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

4
4
'Anderlecht ziet goudhaantje voor beperkte som vertrekken'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

75
75
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

73
73
Joos pleit voor JPL-verrassing Duivels: "In topmatchen..."

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

48
48
Boodschap voor Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

85
85
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

90
90
Enorm drama voor Kasper Schmeichel: einde carrière?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

81
81
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

74
74
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

106
106
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

155
155
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

166
166
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

101
101
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

75
75
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

289
289
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

195
195
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

573
573
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

210
210
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

476
476
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

455
455
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

349
349
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

305
305
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

196
196
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

277
277
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

183
183

Meer sportnieuws